Připravuje Vladimír Železný skutečně novou televizi?

zeleznyGLOSA – Někdejší mediální guru Vladimír Železný prý připravuje novou televizi. S podobnou informací přišel internetový deník Parlamentní listy. Jenomže neměl potřebu tento fakt zmínit v titulku. A sám Železný řekl o nové televizi pouze dvě věty. Celé to zní příliš šíleně na to, aby to byla pravda. I přesto nelze nic vyloučit.

Vladimír Železný se jen nedávno stáhl z firmy provozující multiplex 4. Ponechal si však podíl v nové celoplošné televizi Pohoda. Pro web Parlamentnílisty.cz nicméně naznačil, že připravuje novou názorovou televizi. „Možná ano, musím to potvrdit. O ten projekt je zájem. Půjde o neobvyklou televizi, a kdybych hledal příměr, jak ji nazvat, tak půjde o názorovou televizi. A kdybych jí již dnes měl přiřadit nějaký slogan, tak to bude televize, pak název, který ještě neprozradím, a slogan bude pokračovat: váš zkušený průvodce politickou a společenskou džunglí této země,“ řekl doslova Železný.

Už poslední věta tohoto vyjádření nicméně naznačuje, že to Vladimír Železný nemusí myslet až tak vážně. V televizním byznysu se pohyboval dost dlouho na to, aby věděl, co má šanci se uživit. Komerční potenciál podobné stanice je na českém trhu minimální. Pokud by šlo o placený kanál, jen stěží si lze představit, která kabelová společnost by na chod dobrovolně přispívala z kapes svých abonentů. Poslední možností zůstává fakt, že Železný vybuduje kultivační názorovou televizi čistě jako svůj filantropický záměr. A získá příspěvek nebo pravidelnou podporu od některého z významných podnikatelů s politickými ambicemi. To jediné by alespoň vzdáleně dávalo smysl.

tv-pohoda-logoVladimír Železný i nadále vlastní podíl ve společnosti provozující novou televizi Pohoda.

Na druhou stranu, Vladimír Železný neřekl nic, co by jeho slovům dodalo určitou váhu. Půjde o televizi terestrickou nebo kabelovou? Celostátní nebo regionální? Případně půjde o videoportál? Všechno je možné. Největším překvapením by bylo, kdyby tady začala vysílat nová terestrická televize v multiplexu 4, kde by se na obrazovku vrátil legendární pan ředitel se svými proslovy. Domnívám se, že to by byla ta „opravdová česká televize – váš zkušený průvodce džunglí…

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .