Připravovaná zpravodajská televize Z24 cílí na další regiony

Nový zpravodajský kanál z24 od společnosti S&P Broadcasting rozšířil své testovací vysílání do dalších regionálních multiplexů. Příjem této stanice na běžnou anténu bude i přesto velmi omezený.

Pál Milkovics, ředitel a spolumajitel zpravodajské televize z24. Foto: S&P Broadcasting

Pál Milkovics, ředitel a spolumajitel zpravodajské televize z24. Foto: S&P Broadcasting

z24 testuje v třech regionálních multiplexech

Televizní stanice Z24 zatím neoznámila definitivní termín zahájení ostrého vysílání. Její spolumajitel a ředitel Pál Milkovics nicméně intenzivně pracuje na rozšíření terestrického pokrytí.

Společnost S&P Broadcasting v průběhu minulého týdne oznámila částečný návrat svého projektu MŇAM TV na běžnou anténu. Společně s tímto programem se do terestriky dostává i zmíněné testovací vysílání zpravodajské stanice z24.

Mňam TV i Z24 využijí tří regionálních multiplexů. V Praze a okolí zajistí terestrické vysílání společnost Prague Digital TV, na Plzeňsku jde o RTI cz a pro Klimkovice a okolí bude vysílat společnost B plus TV.

Nová televize však postrádá velkou část pokrytí, kterou v terestrice měly její sesterské stanice MŇAM a Mňau. Tyto televize využívaly celoplošný multiplex 4 společnosti Digital Broadcasting a krátce i regionální multiplex Českých Radiokomunikací.

Větší jistotou pro diváky bude příjem přes satelit, kabel a IPTV

Pokud by si společnost S&P Broadcasting ponechala alespoň jednu ze dvou původních programových pozic v těchto multiplexech, mohla nyní bez problémů oslovit terestrickou cestou většinu domácností.

Důvod, proč obě televize – Mňam i MŇAU – nakonec terestrické vysílání opustily, tkví v zásadní změně strategie. Zakladatel a ředitel obou televizí Pál Milkovics v říjnu 2016 řekl, že nevidí potenciál ve vysílání na běžnou anténu. Rozhodl o stažení svých projektů z terestrického vysílání, televizní příjem na anténu označil za přežitek.

V důsledku tohoto rozhodnutí nyní společnost S&P nemá příliš mnoho možností, kam umístit svou novou zpravodajskou televizi Z24. Podle dosavadního vývoje lze očekávat, že terestrické pokrytí nové stanice zasáhne méně než polovinu domácností v ČR.

Zájemci o soukromou zpravodajskou televizi tak budou muset sledovat její vysílání přes satelit nebo u kabelových a IPTV operátorů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .