Přinese nový kanál O2 Sport skutečnou revoluci nebo jde o přehnaná očekávání?

Společnost O2 v minulém týdnu představila poměrně revoluční novinky u O2 TV a nový kanál O2 Sport. Postačí Liga mistrů a jeden zápas Synot ligy k tomu, aby získal diváky na svoji stranu?

o2-sport-fotbal-651

Hokejová extraliga se v minulosti neujala. Nový sportovní kanál by měl být o několik tříd lepší

Manažeři platformy O2 TV měli vždycky vysoké ambice, ne pokaždé je však dokázali naplnit. Když před několika lety O2 spouštěla hokejové kanály určené pro extraligové kluby, projekt tehdy moc nezaujal. O2 sice svým divákům nabídla všechny extraligové přenosy formou streamu „v televizní kvalitě“ přímo na set top boxu, nicméně provedení přímých přenosů bylo natolik odpuzující, že produkt nakonec diváci odmítli.

Nyní na to jde tým této společnosti jinak. Zakládá samostatný nový kanál O2 Sport, který by měl nastavit laťku všem sportovním televizím. Už nyní lze říci, že bude patřit k tomu nejlepšímu, co trh nabízí. Především půjde o několik programů v jednom. Fotbalové přenosy z Ligy mistrů nebo Synot ligy budou využívat několik programových pozic současně. Díky tomu se divák může sám rozhodnout, kterému z osmi souběžně hraných zápasů Ligy mistrů dá přednost a rovněž může ovlivnit, z jaké kamery bude sledovat ten nejatraktivnější zápas Synot ligy.

Televizní revoluce v podobě všech zápasů a konferenčních přenosů se zatím nekoná

Na druhou stranu, toho exkluzivního obsahu zas nebude tolik. Ano, Liga mistrů je TOP produkt, nicméně se hraje jednou za 14 dní. Synot liga by mohla být pro diváky mnohem atraktivnější, kdyby měli možnost navolit si jednotlivé přenosy. Právě zde však O2 upřednostňuje pouze jeden zápas z každého kola, jelikož jenom u jednoho utkání dokáže garantovat vysokou kvalitu produkce.

Z tohoto pohledu je škoda, že tým O2 Sportu nešel ve svých ambicích ještě dál. Řada zahraničních televizních platforem nabízí spoustu inspirace. Většina podobných vysílacích služeb přináší skupiny kanálů, které vysílají úplně všechny zápasy domácí ligy. A některé společnosti nabízí i „konferenční přenosy“, kde dochází k automatickému přepínání mezi jednotlivými zápasy podle toho, kde se zrovna něco děje.

O2 Arena

Nový sportovní kanál od O2 potvrdil termín startu, studio postaví v O2 areně

Exkluzivní sportovní kanál platformy O2 TV pod názvem O2 sport definitivně potvrdil svůj start na 15. srpen 2015. Své studio vybuduje v pražské O2 areně, odkud například vysílá i česká verze Eurosportu. Největším tahákem kanálu O2 sport budou nepochybně přenosy fotbalové Ligy mistrů a Synot ligy. Jednání probíhá i ohledně přenosů z hokejové Tipsport extraligy.

Diváky O2 Sport nemusí přesvědčit jen obsah, ale především cena a provedení

Na českém trhu si ale na podobnou revoluci přece jen budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Pokud budete chtít sledovat víc než jeden zápas Synot ligy, zůstává vám vysílání České televize, kde by měly být k dispozici minimálně dva zápasy z každého kola. Případně můžete přejít na internet a „naladit“ si sportovní sekci Blesku. Tam najdete skutečně každý zápas, vlastní přenosy Blesku a iSport.cz jsou nicméně v mnohem horší kvalitě a navíc nejsou HD.

Jaké budou další produkty O2 Sport? Vybrané tenisové turnaje ATP, WTA, bojové sporty – ani zde se mozaiková revoluční technologie bohužel neuplatní. Z tohoto pohledu tedy O2 Sport nabízí jen málo obsahu, kde by mohla způsobit opravdovou revoluci.

Portfolio sportovních kanálů O2 TV nabízí to nejlepší, co je momentálně k mání

Na druhou stranu je potřeba poznamenat, že portfolio sportovních kanálů O2 TV je skutečně exkluzivní. Kombinaci Digi sportů s O2 Sport nemůže žádný jiný operátor efektivně konkurovat. Z tohoto pohledu lze právem očekávat, že počet nových abonentů platformy poroste o desetitisíce. Manažerský tým prý v těchto ohledech nemá přehnaná očekávání, nejnutnějším minimem by měl být nárůst abonentské základny o jednu třetinu.

Dobrou zprávou pro diváky je, že kanál O2 Sport a další programy z portfolia O2 TV budou k dispozici nezávisle na tom, zda jste předplatitelem služby nebo nikoliv. Diváci si budou moci i nadále objednávat předplatné jednotlivých programů pro PC a mobily na pouhý jeden měsíc. A výhodou je i možnost zakoupení přístupu pouze na jedno konkrétní utkání Synot ligy.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .