Přímý přenos finále Ligy mistrů mezi Juventusem a Realem odvysílá i ČT sport

Česká televize se dělí o vysílací práva na fotbalovou Ligu mistrů s placenou televizí O2 TV. Program ČT sport vysílal v průběhu ročníku menšinu zápasů. Finálový večer ale mají právo odvysílat obě stanice společně.

Ilustrační foto Shutterstock.com / photo_master2000

Ilustrační foto Shutterstock.com / photo_master2000

Právo první volby má O2 TV. Finále vysílá živě i ČT sport

Do redakční pošty nám v průběhu včerejšího večera dorazilo několik dotazů týkajících se vysílání finálového zápasu Ligy mistrů z velšského Cardiffu. Diváci se dotazují, zda je možné sledovat finálový přenos pouze na placené televizi nebo zda bude k dispozici i volně.

Dobrou zprávou je, že volné vysílání dnes večer zajistí veřejnoprávní kanál ČT sport.

Včera jsme informovali, že placená televize O2 TV připravila k dnešnímu večeru několikahodinový předzápasový program. Diváci, kteří mají předplacenou televizi O2 TV s kanály O2 TV Sport a O2 TV Fotbal mohou sledovat finále se zajímavými hosty v rámci zápasového studia. Dorazí například Jaroslav Hřebík, Patrik Berger nebo František Straka.

Program se bude lišit pouze zápasovým studiem

Česká televize nabídne své studio od 20:15. Kanál ČT sport už tradičně odvysílá přímý přenos z finále, tak jako v předchozích letech.

ČT se sice dělí o vysílací práva s placenou televizí O2 TV a O2 má v rozhodujících momentech právo hlavní volby. Finálový večer ale mají právo odvysílat obě stanice společně – tedy přesněji každá se svým produkčním zázemím a štábem.

I když budou obě televize vysílat stejný zápas, praktické provedení bude odlišné. Pro předplatitele O2 TV může být tedy zajímavé sledovat přímý přenos na obou programech, jelikož mohou slyšet reakce více fotbalových odborníků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .