Prima ZOOM rozšíří vysílání i na noc, zaměří se i na zločiny a konspirace

prima-zoom-167-2Jediný terestrický dokumentární kanál Prima ZOOM přichází s rozšířením programu. Od května hodlá vysílat 24 hodin denně a chce nabídnout více tematických bloků. Nasadí dva premiérové bloky denně a nabídne o hodinu více premiérových dokumentů každý den.

Díky tomu bude ve vysílání více tematických kategorií než doposud, celkově čtrnáct místo dosavadních 7. Ve vysílání se mají objevit nové tematické bloky nazvané Zázraky vědy a techniky, Záhady a konspirace, Zločin pod lupou a Cestovatelé a dobrodruzi. Samostatně bude fungovat i blok Ztracený svět dinosaurů. Historie bude mít nový blok Odkaz dávných civilizací a dokumentů o zvířatech bude rovněž víc díky bloku Volání divočiny.

Premiérový blok dokumentů bude mít čtyři hodiny, večer od 18:00 do 22:00 a bude se skládat ze dvou tematických kategorií. FTV Prima dnes v tiskové zprávě zároveň oznámila, že po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy nabízet 2x dva dvouhodinové bloky v časových oknech: 6–10, 10–14, 14–18, 18–22, 22–02 a 02–06.

prima-zoom-program-05-2013

Nové bloky dostanou prostor v pondělí od 18. hodin (Volání divočiny), v úterý od 18.00 přijdou na řadu Cestovatelé a dobrodruzi, ve středu ve stejné době Zločin pod lupou, v pátek večer Záhady a konspirace, v sobotu Odkaz dávných civilizací, v neděli Zázraky vědy a techniky a rovněž v neděli i Ztracený svět dinosaurů.

Kanál Prima ZOOM odstartoval 1. února, jde o čtvrtý program skupiny Prima. První dny vysílání dosáhl tento program divácký rekord, podíl na publiku byl přes čtyři procenta a v dalších dnech se držel nad třemi procenty. Šlo tehdy o nejrychleji rostoucí stanici v DVB-T. Nyní se průměrný celodenní podíl na publiku pohybuje kolem dvou procent.

prima_zoom2

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .