Prima ZOOM rozdělí vysílání na tematické bloky, zaměří se na mimoevropskou tvorbu

primazoom_logo

Jsou známy další podrobnosti o tematickém dokumentárním programu Prima ZOOM. Podle informací plynoucích z licenčních podmínek bude nový program z portfolia skupiny FTV Prima členit své vysílání ze dvou až čtyřhodinových tematických bloků. Programové schéma Primy ZOOM ale bude současně reagovat na aktuální výroční a mimořádné události. Podívejte se s námi blíže na nové informace k programu, který má odstartovat v příštím roce v multiplexu 3.

Z počátku bude nový okruh Prima ZOOM vysílat s vysokou pravděpodobností jen 15 hodin denně, licenční podmínky však umožňují rozšířit časový rozsah na celých 24 hodin denně. Ráno by Prima ZOOM měla zahájit vysílání mezi 6. a 8. hodinou ranní, v závislosti na stopáži pořadů či zařazení reklamy.

Prima ZOOM bude reagovat na významné události

Tematický dokumentární program Prima ZOOM se bude sestávat převážně z dokumentárních filmů, dokumentárních seriálů a magazínů. Jak vyplývá z platných licenčních podmínek, program Primy ZOOM bude strukturován do „dvou až čtyř hodinových tematických bloků, které se budou věnovat různým tématům, jako jsou příroda, cestování, dobrodružství, konspirační teorie, zločin, vyšetřování, katastrofy, historie, záhady, věda, technika, architektura, válečná témata, sport, vzdělání apod.“

PŘEČTĚTE SI: Dokumentární Prima ZOOM dostala od RRTV zelenou – co nabídne?

Uvedené bloky ale nebudou vždy pevně dané. Mimo tyto tematické bloky bude Prima ZOOM do vysílání pravidelně zařazovat pořady ke „zvláštním historickým, sportovním či jinak významným událostem a výročím„.

primazoom_banner

Není vyloučeno, že Prima ZOOM nabídne vlastní tvorbu

Podle našich informací by Prima ZOOM mohla uvedený zásah pořadů v budoucnosti ještě dále rozšířit o několik dalších typů pořadů. Příkladem mohou být vzdělávací, sportovní pořady (dokumenty), zábavní (dokumenty) či zpravodajské pořady (magazíny, nikoli zprávy). Vše bude záviset na požadavcích a zájmu diváků, resp. vývoji produkce a nabídky televizního trhu.

NÁZOR: Prima pod vedením Marka Singra: úspěšný rozvoj ale i hrozící arbitráž

Provozovatel FTV Prima se současně zavázal, že více než 15% pořadů opatří skrytými titulky určenými pro sluchově postižené spoluobčany.

Prima ZOOM se zaměří na mimoevropskou tvorbu

Minimálně 20% celkového vysílacího času vyhradí Prima ZOOM evropské tvorbě, 10% celkového vysílacího času pak bude věnováno tvorbě evropských děl vyrobených nezávislými tvůrci, stejný podíl dostane tvorba mladší pěti let.

AKTUÁLNĚ: Televize Prima mění generálního ředitele, Marek Singer povýší

Snížení zastoupení evropské tvorby zdůvodňuje provozovatel FTV Prima tím, že se dokumentární tematický program Prima ZOOM chce zaměřit na mimoevropskou tvorbu, dominovat mají díla ze Severní Ameriky.

Švédská společnost MTG (Modern Times Group) vlastní 50% GES Media Holding od listopadu 2005, po sedmi letech od převzetí se dočkají tuzemští diváci nového dokumentárního programu – Prima ZOOM. MTG vlastní velmi známé dokumentární kanály Viasat Explorer, Viasat History a Viasat Nature. Novinka ovšem nabídne s velkou pravděpodobností dokumenty jiných stanic. Kde se může inspirovat?

viasat-explorer

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .