Markíza koupila Bundesligu pro Slovensko, přinese jeden zápas týdně

Skupina Markíza oznámila akvizici vysílacích práv pro fotbalovou Bundesligu. Na svém programu DajTo nabídne jeden zápas týdně vždy v sobotu odpoledne. Práva pro většinu zemí Evropy drží i nadále Eurosport.

bundesliga-651

Sportovní kanál Eurosport by měl – tak jako v předchozích sezonách – přinášet minimálně pět utkání každého hracího dne německé fotbalové Bundesligy, tak jako v předchozích sezonách. V případě Slovenska se však bude o vysílací práva dělit s Markízou, resp. jejím programem DajTo.

Skupina Markíza sice v tiskové zprávě mluví o exkluzivních právech. Pod slovem „exkluzivní“ se však zřejmě myslí kvalita soutěže, a nikoliv teritoriální exkluzivita. Na oficiálním webu Bundesligy je jako držitel práv pro Slovensko i nadále uveden Eurosport.

DajTo si za vysílací den zvolilo sobotu, kdy se v nejvyšší německé soutěži hraje až 5 utkání souběžně. Mezi těmito zápasy se však obvykle nenachází ten nejatraktivnější. Zápas týdne se totiž hraje až po 18:00.

Pohled do režie během přenosu z Bundesligy. Screenshot z vysílání Sky Sport Bundesliga

Pohled do režie během přenosu z Bundesligy. Screenshot z vysílání Sky Sport Bundesliga

Jedním z komentátorů bude Slavomír Jurko. Toho zná i český divák díky dlouholetému komentování pro Galaxii sport, resp. Novu sport. Jurko se neslavně zapsal do povědomí českých diváků i na hlavní Nově, kde komentoval kvalifikační souboj českého týmu se Slovenskem. V průběhu zápasu ale pozapomněl, že komentuje zápas pouze pro publikum v ČR a přehnal to s osobním nasazením. Podle neoficiálních informací si na jeho výkon tehdy telefonicky stěžovalo několik tisíc lidí.

Programy Markízy už nejsou na českém trhu oficiálně dostupné. Diváci mohou u některých operátorů sledovat pouze verzi Markíza International. Kanál DajTo už nelze sledovat ani v rámci terestrického přesahu, jelikož už nevysílá volně na běžnou anténu. Část diváků se však k programu DajTo dostane i tak, například s využitím satelitní karty určené pro Slovenskou republiku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .