Prima v pátek uvedla seriál 1890 z produkce televize JOJ, přinášíme fotografie

Televize Prima v pátek večer 5. ledna uvedla seriál z produkce slovenské televize JOJ, třináctidílný seriál 1890. Jedná se o příběh situovaný do konce 19. století a děj se odehrává v lokacích slovenského Gemeru a okolí zámku Betliar. Seriál je zajímavý především velkolepou výpravou v čele s dobovými kostýmy.

Postavy seriálu 1890. Fotografii poskytla FTV Prima

Postavy seriálu 1890. Fotografii poskytla FTV Prima

V hlavních rolích Ján Koleník a Stanislav Majer

Mladý, přesto již svými moderními vyšetřovatelskými metodami a úspěchy proslavený detektiv Jánoš Marton (Ján Koleník) z Pešti přijíždí na zámek Betliar řešit tajemnou brutální vraždu služky. Na Gemeru jej vítá místní rázný strážmistr Vilém Černý (Stanislav Majer), kterému přítomnost až příliš sebevědomého vyšetřovatele z Pešti v jeho rajónu, a povinnost s ním spolupracovat, není vůbec po chuti…

A zdá se, že Martonův pobyt nevyhovuje ani místním, k technickým novinkám nedůvěřivým obyvatelům, kteří před vědou upřednostňují víru v magii a pověry.

Vyšetřovatelova přítomnost je trnem v oku i obyvatelům zámku – mocné šlechtické rodině Wisniewských, ve které má každý své tajemství… Jak se ukazuje, vražda služky není zdaleka natolik jednoduchá, jak by si vyšetřovatelé přáli a navíc to ani není jediné zvláštní úmrtí mladé ženy v této oblasti.

Marton s Černým stojí před nelehkou výzvou – společně pátrat po zvráceném pachateli, kterým je podle vesnických povídaček nadpřirozený „Démon“. Podle Martonovy teorie je to ale první sériový vrah v dějinách Uherska.

Televize Prima vysílá první díl již tento pátek 5. ledna ve 20.15.

Seriál 1890 – fotogalerie

Hlavní postava seriálu 1890, detektiv Jánoš Marton. Hraje Ján Koleník. Fotografii poskytla FTV Prima

Hlavní postava seriálu 1890, detektiv Jánoš Marton. Hraje Ján Koleník. Fotografii poskytla FTV Prima

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .