Prima přestala vysílat teletext u svých HD programů, ponechá jej u SD verzí

Hlavní kanál televize Prima a mužský kanál Prima COOL už nevysílají na satelitu teletext. Týká se to pouze HD verzí. Pokud má divák zájem o informace z teletextu, musí přepnout na SD verze těchto programů.

Moderní televizi už teletext nevoní...

Moderní televizi už teletext nevoní…

Krátkodobý test vysílání teletextu u HD programů byl ukončen

Informaci přinesl web Parabola.cz, jemuž ji potvrdila i tisková mluvčí televize Prima Marie Fianová. „Jednalo se o krátkodobý test, který byl začátkem července ukončen. V současné době o dalším šíření teletextu u HD verzí programů nepočítáme,“ řekla Fianová webu Parabola.cz.

Vysílání teletextu se týkalo pouze satelitní platformy Skylink. U jiných satelitních služeb se teletext až na výjimky nevysílá z důvodu úspory datového toku. Na Skylinku je možné sledovat teletext u řady stanic ve standardním rozlišení. V případě HD kanálů jej momentálně vysílá pouze televize Markíza.

V Německu funguje teletext i u programů ve vysokém rozlišení

Parabola.cz připomíná, že v západních zemích funguje teletext i u stanic ve vysokém rozlišení. I přes nástup internetu, HbbTV, mobilních platforem a dalších informačních služeb je teletext u některých diváků stále oblíbeným zdrojem informací. Menší televizní stanice jej ovšem neprovozují.

Náhradou za teletextové služby má být hybridní vysílání HbbTV, k tomu ale divák potřebuje přijímač připojený k internetu. Teletext měl tu výhodu, že byl zcela nezávislý na internetovém připojení. Před několika lety se v souvislosti s digitálním vysíláním mluvilo o nástupu tzv. „superteletextu“ – ten se ale nakonec prakticky stal pouze jednou ze služeb v rámci HbbTV.

Perspektiva teletextu ve zkratce

Perspektiva teletextu ve zkratce

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: