Prima odmítá volné HD vysílání v DVB-T2, přinášíme stanovisko

Televizní skupina Prima dnes v podvečerních hodinách rázně popřela vyjádření Českých Radiokomunikací o plánech vysílat bezplatně v HD kvalitě. Vysílání kanálů skupiny Prima ve vysokém rozlišení bude zatím realizováno pouze prostřednictvím smluvních satelitních, kabelových a IPTV operátorů. Přinášíme celé stanovisko FTV Prima, které nám poskytla mluvčí skupiny Gabriela Semová.

prima-logo-oranz-651

Prima: Vysílat zdarma v kvalitě HD jsme nikdy neplánovali

V návaznosti na tiskovou konferenci Českých Radiokomunikací z 24. dubna 2019 bychom rádi upřesnili plánovanou vysílací kvalitu kanálů skupiny Prima v rámci pozemního vysílání DVB-T2. Skupina Prima nikdy neplánovala na platformě DVB-T2 vysílat zdarma v kvalitě HD. Diváci tak v rámci pozemního vysílání DVB-T2 budou moci sledovat zdarma vysílání kanálů skupiny Prima ve kvalitě SD+.

Nasmlouvané kapacity v DVB-T2 hodlá skupina Prima využít pro spuštění dalších kanálů, jako například CNN Prima News, nebo realizovat spuštění placené televize na této platformě prostřednictvím operátora, který dojedná podmínky napříč trhem a novou placenou televizní službu na trh uvede. Věříme, že placený model může dobře fungovat. Ukazují to zkušenosti z Rakouska (Simpli TV) nebo Německa (Freenet TV), a proto na tuto možnost chceme být připraveni. Zároveň plánujeme využívat kapacitu datového toku jednotlivých kanálů na zkvalitnění nabídky interaktivních služeb, jako je například HbbTV, nebo DVB titulků.

Placené HD vysílání kanálů skupiny Prima bude dále realizováno pouze prostřednictvím smluvních satelitních, kabelových a IPTV operátorů.

Za FTV Prima
Gabriela Semová

Autor článku:

Komentáře (3)

    1. Harry

      Toho bych se nebal. Oni radi zaplati. Pak budou mozna pi*ovat v hospode ale zaplati…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,