Prima měla v DVB-T2 vysílat v HD kvalitě. Po několika hodinách bylo vše jinak

Televizní skupina Prima měla významně podpořit platformu DVB-T2. Její programy měly být v definitivních sítích dostupné v HD kvalitě. Na dnešním setkání s novináři to povrdil generání ředitel Českých Radiokomunikací Vít Vážan. Prima však po několika hodinách tyto informace popřela a vydala nové vyjádření.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

AKTUALIZACE: TV Prima dnes vyjádření Českých Radiokomunikací ohledně bezplatného HD vysílání odmítla. Bližší informace v tiskovém prohlášení.

Do bezplatného vysílání by měla vstoupit i televize Barrandov. Nova se zatím nepřipojila a podle dostupných informací i nadále plánuje pouze vysílání v ekvivalentu standardního rozlišení.

Podle průzkumu ČRA je na přechod na nový televizní standard připraveno už 43 procent domácností. Na podzim byla tato hodnota nad 25 procenty. Většina přijímačů prošla certifikací a podporuje tedy standard HEVC. Není ale jasné, kolik z těchto přijímačů má pouze podporu pro starší kodek MPEG-4.

Tyto přijímače s MPEG-4 nebudou zobrazovat programy vysílané v DVB-T2 navzdory tomu, že tento standard podporují. Diváci, kteří si televizory pro DVB-T2 zakoupili před 3 a více lety tak budou potřebovat ještě set-top-box.

Data nám ukazují, že se povedlo k lidem doručit informaci o tom, že k přechodu na DVB-T2 dojde. A že nyní je potřeba soustředit se na detailnější informace o situaci v jednotlivých regionech,“ uvedl generální ředitel Radiokomunikací Vít Vážan,

Další informace přineseme v nejbližších dnech, vývoj můžete sledovat i ve zpravodajství na partnerském webu TVKOMPAS.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .