Prima family se bleskurychle vrátila k původnímu názvu TV Prima

prima-sidlo-167Jen několik dní po schválení Radou pro rozhlasové a televizní vysílání se hlavní kanál Primy přejmenoval z Prima family zpátky na TV Prima. Dočasný název rodinné televize tak po 20 měsících ustoupil dlouholetému názvu, jelikož spory o původní licenci Primy už provozovateli nehrozí.

Když v lednu 2012 vznikla Prima family, řada odborníků předpokládala, že půjde o dočasné pojmenování. Společnost FTV Prima potřebovala formálně ukončit vysílání svého původního programu (Prima televize), aby se tak zbavila povinnosti poskytovat prostor regionálním televizím. Prima dokonce několik dní na své programové pozici vysílala barevné pruhy s oznámením, aby diváci „přeladili“ na nový kanál Prima family. Už v té době ale programový ředitel Petr Vladyka přiznal, že šlo pouze o technickou změnu, která se programu nijak nedotkne.

Nakonec Prima family vydržela u svého nového názvu téměř 20 měsíců. Spory o licence původních regionálních televizí ze skupiny RTA už doběhly a vlastník sítě RTA dokonce vrátil i kompenzační licenci, kterou díky regionům získal pro celoplošnou stanici TV7. Primě tak nic nebránilo v tom, aby se vrátila ke svému původnímu názvu a přestala si hrát na „novou“ rodinnou televizi.

Právní šachy s vrácením původní a nabytím nové vysílací licence provedly v posledních měsících i dvě mladší televize. Plnoformátová televize Barrandov díky tomu dokončila přechod k novému majiteli a vlastník pražské televize Metropol se tím vyhnul povinnosti platit staré dluhy po svém předchůdci.

Co by tomu asi tak řekl Vladimír Železný, kdyby v devadesátých letech mohl takhle jednoduše vyměnit starou vysílací licenci televize Nova za novou?

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: