Prima Cool bude na podzim experimentovat, Nova vsadí na osvědčené

podzim_2011

UDÁLOST TÝDNE – Dvě největší tuzemské komerční stanice představily tento týden svá programová schémata na následující podzim 2011. Hlavní program Primy nasadí osvědčené formáty doplněné několika novinkami, Cool bude experimentovat s mnoha novinkami, Love bude plná Sexu. TV Nova vsadí na jistotu, jedinou novinkou bude v podstatě Expozitura.

Prima oživí „Takovou normální rodinku“ a uvede reality-show

Stabilní formáty zůstávají, Prostřeno zvýší týdenní výhru ze 25 na 40 tisíc. Generální ředitel TV Prima Marek Singer uvedl, že si od této změny slibuje přilákání movitějších soutěžících. Hodina plná zpráv v 18:55 slibuje „ještě lepší aktuální pokrytí z terénu“ v Krimi zprávách, Partie bude přenášena ze zpravodajského studia a opět má být modernější. Poslední série „Ano, šéfe!“ se usídlí ve čtvrtek ve 21:20, necenzurovaná verze se objeví na internetu http://www.iprima.cz/anosefe, čeká nás navíc speciální díl z Chicaga. TV Prima už s kuchařem chystá další nové formáty. Jak už víte, Show Jana Krause zůstává, dostane novou znělku a stěhuje se do Divadla Archa.

Chybět nebudou Cesty domů (od 5. září v pondělí a středu), novou postavou bude Tereza Kostková v roli Báry Vítkové. Od pátku 5. srpna se do programu vrací Schimanski, Prima uvede nejzajímavější epizody z 80. let a následného seriálu Schimanski. Nadále pokračuje „Nikdo není dokonalý“ v úterý, stejně tak i Soukromá dramata, čtvrteční problematickou osmou obsadí zatím Top Star Extra, po skončení slibuje vedení blíže neuvedené překvapení. Aréna národů zatím není hotová a Prima ji nasadí nejspíše až příští rok.

PŘEČTĚTE SI: Aréna národů, pramáti Her bez hranic, se chystá na obrazovky TV Prima

Příběhy „Takové normální rodinky“ se vrátí na obrazovky, TV Prima uvede volné pokračování pod názvem Rodinka. Vyhrazen jí bude slot v pondělí po Cestách domů, herecké obsazení bude hvězdné – Jana Štěpánková, Daniela Kolářová, Jaromír Hanzlík a prý původní želvy Poldinky. Z nových postav uvidíme Lucii Vondráčkovou, Lenku Vlasákovou, Josefa Poláška a jiné. Seriály po desáté představuje Anatomie lži, Sběratelé kostí, Castle na zabití a novinka Hawai 5-0.

Sobota nabídne sociální reality-show Moje místo v 17:25, v níž budou známé osobnosti a poradci hledat lidem zaměstnání, Nové hnízdo bude nedělním průvodcem a rádcem světem nemovitostí vždy ve 17:25. Sobotní Prima kino uvede Smrtonosnou past, Letopisy Narnie, Stmívání či Mamma Mia. V neděli nesmí chybět „Česko Slovensko má talent“ s novým porotcem Martinem Dejdarem. Pokračuje sobotní „Jak se staví sen“ s Pavlem Cejnarem a nedělní S Italem v kuchyni, na nedělní 18:00 slíbilo vedení TV Prima další, blíže nespecifikované překvapení.

prima_podzim_vsedniProgramové schéma TV Prima platné od září 2011

Cool pokračuje anglicky, nasadí Star Trek, South Park ne

V původním znění s titulky se objeví další seriál, bude jím Teorie velkého třesku, Prima Cool odvysílá reprízu třetí a premiéru čtvrté řady vždy po 21. hodiny, přičemž repríza následující den bude právě v angličtině. Časem by Prima Cool ráda nasadila seriály v originále i do hlavního vysílacího času, musí však diváky zvykat postupně.

Prima Cool rozšíří původní tvorbu, od září nasadí menZONE, tři moderátoři (stanice je charakterizuje jako „nadsamce, samce a podsamce) v talk-show zprostředkují „aktuální info o stavu hraček pro pány v Čechách„. Původním formátem bude i Těžká dřina, ve dvanácti dílech formátu, jenž se volně inspiroval formátem „Špinavá práce“, seznámí diváky s nejodpudivějšími prácemi u nás (jak se čistí Toi Toi toalety, jak vypadá práce s odpadem v bioplynové stanici, co může člověk čekat, kdyţ si bude vydělávat v kamenolomu, co se dá zažít v zákulisí ZOO nebo jak se pracuje s komunálním odpadem). Průvodcem bude Roman Buťa.

PSALI JSME: Po čem touží diváci Primy Cool na podzim? Pevnost Boyard, Star Trek a South Park

Úterý servíruje Posledního bojovníka, reality-show, v níž se šest soutěžících utkává se šampiony z kultur, dosud nedočtených civilizací. V 19:30 končí Faktor strachu, Prima Cool jej nahradí formátem Survivor, v překladu „Kdo přežije„. Víkend v 19:30 patří formátu „Hustej nářez„, bude se jednat o sestřih videí. Velký návrat slaví Akta X, pondělí až středa po 22. hodina vyhradí 45 minut mysterióznímu sci-fi, čtvrteční 22. hodina nese název „Cool Movie Night“.

Marek Singer, generální ředitel TV Prima, nám potvrdil, že stanice Prima Cool odvysílá seriál Star Trek: Enterprise. Stanice navíc uvažuje o Pevnosti Boyard. Prozatím Prima Cool nechystá South Park, ačkoli je podle generálního ředitele pro Primu Cool vhodný.

prima_podzim_coolProgramové schéma Primy Cool od září 2011

Prima Love plná lechtivých seriálů

Vedení je s výsledky Primy Love spokojeno, v cílové skupině ženy 15-44 let dosahuje okolo 2%, což je meta, s níž stanice počítala. Na podzim uvede Spravedlnost v krvi (detektivní seriál s Tomem Selleckem“. Po 22. hodině stanice „odkládá svršky“, ve 22:20 od pondělí do čtvrtek nasazuje Prima Love kultovní seriál Sex ve městě, Láska je láska pokračuje v pátek (s následující reprízou v původním znění) a sobota je vyhrazena dílu „Tajný deník call girl„.

SOUVISEJÍCÍ: Oceněná Prima Love nad 1% podruhé za sebou

prima_podzim_loveProgramové schéma Primy Love od září 2011

TV Nova nabízí jedinou novinku, Expozituru

I přes slavnostní a velkolepou tiskovou konferenci TV Nova, jsme se vlastně nic nové nedozvěděli. Vedení stanice navíc ani nechtělo prozradit čas vysílání svých pořadů (prý kvůli konkurenci), na rozdíl od TV Prima, která ochotně hovořila dokonce o startu vysílání. Mnoho novinářů bylo rozčarováno a s trochou nadsázky i „nešťastných“, že jim prakticky nic vedení nesdělilo.

ZAJÍMAVOST: Seriál Expozitura TV Nova bude v USA

Komerční jednička staví na osvědčené původní české tvorbě, pokračovat bude Ordinace v růžové zahradě 2, Ulice, ze šuplíku vytáhne stanice osm premiérových dílů Comebacku (ano, už letos na jaře Nova odvysílala premiéry, jenže je nešťastně promíchala s reprízami). Nova natočila další 4 premiérové díly Soukromých pastí, přičemž budou mít delší stopáž. Už nyní se vyrábí další nové díly.

GLOSA: Televizní sezóna 2010/2011 za námi, programové týdeníky byly prakticky zbytečné

Jedinou výraznou novinkou zůstává premiéra nákladného projektu Expozitura, pod nimiž jsou podepsáni Josef Klíma a Janek Kroupa. Filmové premiéry se omezí na české filmy (Kájínek, Ženy v pokušení a Jménem krále). Zahraniční filmy nabízí pentalogii Harryho Pottera, dále reprízy snímků Spider-Man 3, Temný rytíř, Cesta do středu země a Růžový panter 2. Seriálové premiéry obstarají Dr.House VII, Tudorovci, Hannah Montana či Smallville.

Mnoho zajímavých filmů na Nově Cinema

Filmový kanál Nova Cinema nasadí ze seriálů Pohotovost XIV a Námořní vyšetřovací službu, premiérově potom Flash Gordon o tom, jak „Steven „Flash“ Gordon žije s matkou v Marylandu bez otce, který zemřel při záhadné nehodě. Sleduje ho však otcův bývalý asistent, výstřední vědec doktor Hans Zarkov, který objeví trhliny v prostoru, umožňující cestování mezi Zemí a planetou Mongo. Flash se tak dostane na neznámou planetu, na níž vládne nemilosrdný diktátor Ming.“ Filmovou nabídku obstarají snímky World Trade Center, Noc patří nám, Gejša, Úsměv Mony Lisy, Na vlastní nebezpečí, Příběhy obyčejného šílenství a mnoho jiných.

novacinema_podzim2011Filmová nabídky Novy Cinema od září 2011

Co servírují MTV a Nova Sport?

Lifestylový kanál MTV slibuje na neděli novinku Nešika, který vypráví o pubertální středoškolačce, kterak se vypořádává s nástrahami lásky, středa pak nabízí čtvrtou řadu seriálu Pařba v Jersey Shore.

Z ARCHIVU: MTV zavedla do nočního programu SMS vzkazy

Nova Sport avizuje přenosy ruské KHL, domácí Tipsport extraliga, Gambrinus liga, Formule 1, ATP a jiné. V nabídce však zcela chybí hokejová NHL.

Internetové projekty: 3D filmy a Novapedie

Voyo.cz servíruje na podzim „nejlepší seriály dřív než v TV, zahraniční seriály hned po odvysílání v TV, seriálové pecky ve 3D (například i Comeback) a atraktivní 3D filmy„.

Tradiční magazín „Volejte Novu“ se přesune částečně na internet, diváci budou moci přímo komunikovat s vedením televize a hvězdami. Dokonce bude „interaktivnější než kdy předtím“.

K TÉMATU: VOYO servíruje zahraniční seriály

TN.cz se zaměří na „breaking news“, jak Nova dodává: „Podle průzkumů roste při mimořádných událostech čtenost TN.CZ více než ostatním českým webům. TN.CZ se proto na mimořádné události zaměří ještě více. Aktuální zpravodajství doplní i nové grafické prvky, které umožní čtenářům snadnější orientaci.“ Návštěvníci se dočkají u váce přímých přenosů a rozšířeného zpravodajství o počasí. Jednou z novinek bude Novapedie, tedy „encyklopedie osobností, celebrit a organizací, napojená na databázi aktuálních i archivních článků„.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. gringoAD

    Koukam, ze Prima a jeji bratrik Cool a setricka Love, jsou jedine TV, ktere se v CR snazi a maji sanci jeste neco divakum predvest …. Nova – to uz nestoji za nic peeekne dlouho. Na Nove akorat pri F1, jinak nic.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .