Prima chce porazit Novu, pomoci jí má Obchoďák, přesun Cest domů a zvučná jména

sokol_perex

Rozhodně s nemalými ambicemi jde do podzimního boje o diváka televizní skupina Prima. Představitelé stanice na včerejší tiskové konference sdělili, že by rádi atakovali pozici nejsledovanější televize v České republice. Proti konkurenci vytáhne Prima family se silnými zbraněmi, Cesty domů si měly už vybudovat silnou diváckou základnu, na podzim budou bojovat přímo proti Ordinaci v růžové zahradě.

Tisková konference televizní skupiny Prima se nesla ve velmi odlišném duchu než pondělní „novácká“. Prima pozvala novináře do pražského hotelu Hilton, prostředí ale nebylo rozhodující, i když paralela mezi „školní kantýnou“ a hotelem se opravdu odehrála. FTV Prima byla k novinářským dotazům vstřícná a dokonce se nebála už nyní odhalit programové schéma: „Mám-li to připodobnit k fotbalu, tak zatímco my jsme představili sestavu a kde kdo bude hrát, konkurence nás seznámila jen se sestavou,“ reagoval Marek Singer, generální ředitel FTV Prima. Přítomni byli také Petr Vladyka, programový ředitel, a Denisa Schulzová, marketingová ředitelka.

Petr Vladyka je hladový po tom, být jedničkou. Já budu spokojený, když se síly vyrovnají,“ řekl Marek Singer. A jakým důkazem bude, že je TV Prima skutečnou jedničkou na trhu? Generální ředitel doplnil, že jedinou relavantní cílovou skupinou jsou diváci 15+, na tu se prodává reklama: „Nebudeme vymýšlet skupiny. Není problém vymyslet třeba 15-47 let, 15+ má smysl.“

Co jsme 4 roky vyvíjeli, aby se divákům líbilo

Na postupném ataku skupiny Nova se podle vyjádření ředitele Prima pracuje minimálně od roku 2008, za narůstající sledovaností vidí vedení „posun v kvalitě„. Pilířem po šesté hodině večerní zůstává Prostřeno, nejsledovanější díl zhlédlo 1,149 milionu diváků, meziroční nárůst sledovanosti v cílové skupině 15+ činí 20,6%. „Pomalu jej posouváme od vaření k lifestylové sondě do českého národa,“ uvedl posun formátu programový ředitel Petr Vladyka.

Velkou oblibu má v létě spin-off VIP Prostřeno, také proto pokračuje na podzim. Sledovat jej budou diváci moci ale jen jednou týdně (v úterý v 21:20).

Vaření se dostane na obrazovky také v tradičním nedělním čase, mistra kuchaře Jaroslava Sapíka a Danielu Šinkorovou v pořadu Česko na talíři ale na podzim nečekejte. Vystřídá je „Když vaří táta„, půjde o jednoduché recepty.

Diváci nebudou ochuzeni o TOP Star magazín s Gábinou Partyšovou (středa 21:20). Nikdo není dokonalý zůstane v „prázdninovém“ čase – čtvrtek 21:20. „Měli bychom se dostat na 500. díl, což je unikum podobného formátu na českém trhu,“ řekl Petr Vladyka.

prostrenoProstřeno dosahuje nezřídka 40% podílu na trhu, zdroj: Archiv TV Prima

„Vždy elegantní moderátoři“ Zprávy TV Prima

Televize Prima si v self-promotion na zpravodajskou hodinu nezapomněla „rýpnout“ do oblečení moderátorů Televizních novin: „Vždy elegantní moderátoři„, narží tak oblečení Lucie Borhyové, které vypadalo, jako by nosila jen horní díl plavek, její kolega pak působil, že pod sakem nemá tričko. Meziroční růst činí u Zpráv 20% a průměrně sleduje „Hodinu plnou zpráv“ 1,069 milionu.

Ne příliš úspěšný pondělní prázdninový pořad „Na vlastní riziko“ se má dočkat jisté reinkarnace. V sobotu po 18. hodině čekejte publicistický formát „Reportéři na vaší straně„. Nemá se jednat o nástupce Soukromých dramat, ale nový formát, který se nebude věnovat příliš politice,  zaměří se naopak na problémy občanů. Nebude mít stálého moderátora, nýbrž se budou střídat jednotliví reportéři. Přibudou i nové tváře.

prima_schema

Programové schéma Primy family, podzim 2012

Cesty domů atakují Ordinaci, Obchoďák hlavním trumfem

Nelehké směřování čeká původní seriál Cesty domů, ty budou od září v přímé konkurenci Ordinace v růžové zahradě, jenž je nejsledovanějším seriálem v současné době. Televize Prima věří, že si seriál vybudoval pevnou diváckou základnu, až dvě třetiny dílů dosáhly sledovanosti vyšší než jeden milion diváků. V boji pomůže Primě například Kateřina Brožová a návrat Jana Dolanského.

Obchoďák nahradí v pondělí a středu seriálový slot. „Patrně největší investice do vlastní tvorby„, takto charakterizoval Petr Vladyka nový seriál. Důvodem je fakt, že se natáčí v reálném obchodním domě na Praze 4 (Pankrác Arkády). Právě toto je tajná zbraň, jak „setřít rozdíl mezi konkurencí„. Jednat se bude o doplněk „Cest domů“, na rozdíl od staršího sourozence bude „lehčí, vtipnější“.

Hlavními hvězdami bude Tereza Kostková, Petr Kostka, Alena Vránová, Danica Jurčová, Martin Trnavský, Pavel Kříž, David Matásek, Pavel Řezníček nebo Taťjana Medvecká. Velká část jmen působila v nejsledovanějších seriálů TV Nova. Jednu z hlavních rolí bude mít i Ondřej Sokol, v polovině sezóny přijde mezi herce Igor Chmela. Jednu z menších rolí si vytřihnul samotný programový ředitel Petr Vladyka: „Uvidíte mě v šestém díle v roli ochranky.“

obchodakOndřej Sokol v roli „Zajdy“, foto: Archiv TV Prima

Zábavné pondělí se Základkou a Partičkou

TV Prima obnoví pondělní komediální slot, v 21:20 jsme mohli vidět několik sitcomů, tentokráte to bude Základka. „Sitcom z obyčejné základní školy“ bude třetí stěžejním formátem TV Prima. Obsazení bude opět hvězdné – Bohumil Klepl, Jiří Langmajer, Lukáš Hejlík (ten bude na podzim hrát plastického chirurga v Ordinaci), Vanda Hybnerová, Taťjána Medvecká a Oldřich Navrátil, ten si zahraje Hitlera, Jana Žižku a další postavy z dějepisu. Taťjána Medvecká upozornila novináře na jméno autorky: „Napsala to Tereza Dusová, má komediální cítění. Její jméno si zapamatujte!

Partička obsadí tradiční slot kolem 22. hodiny, Petr Vladyka řekl, že místo formátu uhájil právě Marek Singer. Ukázalo se, že je dobře, že pořadu věřil. Novináři se ptali, proč Prima neodvysílala přenos z off-air akce na Konopišti. „Byla to akce produkční společnosti, hlavním partnerem byla Mafra, a tudíž to vysílalo Óčko. My jsme akci pokryli standardně ve VIP zprávách a TOP Star magazínu,“ reagoval Petr Vladyka na novinářský dotaz. Na tiskové konferenci byli přítomni také všichni členové Partičky. Marketingová ředitelka Denisa Schulzová na závěr Michala Suchánka vyzvala, aby na závěr novinářům ještě něco sdělil: „Vzhledem k tomu, že je o mně známo, jaký k nim mám vztah, tak radši nic neřeknu.“ Všichni pánové dokázali pobavit i ve chvíli, kdy nebyli na pódiu. Jejich komediálnost se v nich nezapřela.

Jedním z velkých taháků bude už třetí série Česko Slovensko má talent. Na obsazení moderátorů a porotců se nebude nic měnit. Lucie Bílá pozvala přítomné novináře na několik silných momentů. Z jednoho exhibicionisty se nakonec vyklubal filisof, jemuž umožnili porotci vybrat si, zda chce pokračovat. Přišla též skupina Indů: „To už nebyli filisofové, ale exhibicionisti. Měla jsem zakázáno dát „X“, dala jsem ho padesátkrát šestkrát.“

zakladkaNový zábavný seriál Základka s hvězdným obsazením, foto: Archiv TV Prima

V pátek chceme narušit monopol ČT

Velké ambice (mimochodem nejčastější slovo zmiňované na čtvrteční tiskové konference) má páteční slot TV Prima. Zahájí ho talk-show Zrcadlo tvého života, v režii Petra Zelenky provází diváky legenda českých obrazovek Jiřina Bohdalová. „Hvězdná setkání po letech“ je motto pořadu, který půjde v přímé konkurenci seriálu ČT Vyprávěj, bude „velký, nový, nablýskaný“. Ve studiu přivítá paní Bohdalová jednoho hlavního hosta, jemuž štáb pozve několik tajných známých. Princip tak trochu odkazuje na Poštu pro tebe. V prvním díle bude hostem Lucie Bílá, „takže se nám to bude krýt pěkně se začátkem Česko Slovensko má talent,“ doplnil Petr Vladyka. Perličkou bude host Karla Gotta, pozvání přijal mistr, který učil zlatého slavíka u ponku při jeho učňovský létech. Vrcholem bude poslední díl, jehož hostem bude Jiřina Bohdalová, průvodcem bude mimořádně Marek Eben.

S cílem oslabit páteční hegemonii České televize nasazuje TV Prima family „další poslední sérii“ Ano, šéfe!. Zdeněk Pohlreich odpovídal na dotaz, jak dlouho bude ještě pořad točit: „Mobl bych točit do nekonečna. Ale mám jenom jeden žaludek, tak uvidíme.“ Show Jana Krause zůstává kolem 22. hodiny.

zrcadlo_studioStudio nového pořadu, zdroj: TV Prima

zrcadlo_hosteJiřina Bohdalová bude hostit i Lucii Bílou

Twilight, Avatar a nová akvizice

Nabitý podzim bude na Primě family také z pohledu filmů a akvizic. Večerní sloty pokračují s úspěšnými seriály Sběratelé kostí, Myšlenky zločince a Castle na zabití. Novinkou bude seriál „Rizzoli&Isles: Vraždy v pitevně„, dvě dámy, jedna detektivka, druhá patoložka – dějová linka nové akvizice. „Bude se jednat o uzavřené epizody – tak, jak to má český divák rád,“ glosuje Petr Vladyka.

Z filmů se objeví Avatar, Twilight sága, Slečna zamilovaná, Australia, Kopačky, Kurýr 3 a kompletní Piráti z Karibiku.

rizislesRizzoli a Isles – Vraždy v pitevně, foto: Archiv TV Prima

avatar

Autor článku:

Komentáře (2)

    1. Jerry Prohaska

      Co jsem se díval do tiskových materiálů Primy, tak plánováno je 10 dílů Základky. Obchoďák bude mnohadílný, dokud se budou diváci dívak :)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: