Prima bude mít bezplatnou satelitní kartu, podobně jako ČT

tv5Diváci televize Prima nebudou muset platit servisní poplatek operátorovi platforem CS Link a Skylink, pokud nebudou chtít. Samostatnou a bezplatnou přístupovou kartu pro ně připravila i televize Prima. Podobný krok nedávno ohlásila i Česká televize. Přijímat programy obou skupin současně ale nebude vůbec jednoduché.

Není to tak jednoduché, jak to vypadá

Pokud by totiž divák chtěl přijímat programy České televize a FTV Prima současně a neplatit servisní poplatek, bude muset mít dvě satelitní karty. Provozovatel platforem CS Link a Skylink totiž odmítl, aby programy ČT a Primy byly dostupné společně na stejné bezplatné kartě. V praxi tak diváci nebudou moci toto řešení použít, pokud nemají satelitní přijímač, který má víc než jednu čtečku příslušných karet.

I kdyby se ale část domácností rozhodla pořídit si nezávisle obě karty, narazí na problém s příjmem stanic Nova Group, TV Barrandov a dalších, které jsou součástí základního balíčku. I z tohoto důvodu nelze předpokládat výraznější zájem ze strany diváků o nové přístupové karty, ani o převedení současných karet Skylink a CS Link do režimu karet České televize nebo Primy.

DALŠÍ INFORMACE:
Česká televize začne vydávat satelitní karty pro bezplatný příjem svých programů
Nadešel čas pro skutečně neplacenou satelitní platformu?

prima_love_banner_frekvenceNa této frekvenci můžete přijímat kanál Prima love ze satelitu. Postačí vám k tomu bezplatná satelitní karta „Prima“. Ilustrace – RadioTV

Blížíme se k zavedení společné neplacené platformy?

Krok České televize a FTV Prima může nicméně mobilizovat další hráče na trhu k vytvoření společné a především neplacené satelitní platformy. Tou platformou měla být původně značka CS Link, která ještě jako Czech Link zpřístupňovala na satelitních kartách základní programy televizí, které si samy platily vysílací kapacitu. Později se ale z CS Linku, potažmo i Skylinku stala placená platforma, nyní v portfoliu jednoho majitele. Diváci, kteří si zakoupili satelitní karty před mnoha lety za tisíce korun, tak nyní budou muset platit tzv. „servisní poplatek“, který zavedl nový operátor s cílem zvýšit tržby i u diváků, kteří přijímají pouze základní české a slovenské programy.

A kdo by měl být „motorem“ zavedení nové neplacené platformy? Pokud by se o ní začalo vážně diskutovat, iniciátorem by měla být – celkem přirozeně – Česká televize, která nyní získává spojence i v Primě. Určitě by se časem připojily i stanice Novy a Barrandova. Pro příjem neplacených programů by tak stačila jedna satelitní karta, která by byla skutečně zdarma, nebo jen za určitý pořizovací poplatek. Podobná karta by pak mohla být součástí balení satelitních kompletů a diváci by se až posléze rozhodli, zda jim postačí základní neplacená nabídka českých a slovenských programů společně s nekódovanými zahraničními televizemi – nebo zda dají přednost placeným platformám.

Autor článku:

Komentáře (4)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .