Přetáčení reklam ve službě Skylink LIVE TV funguje bez omezení

Satelitní platforma Skylink umožňuje přetáčet reklamy ve své online aplikaci, kde je k dispozici 7denní archiv pořadů. V posledních několika týdnech byla tato funkcionalita u programů Novy přechodně omezená, nicméně od středy lze reklamy znovu přetáčet všude bez omezení.

Seriály, filmy a dokumenty - to jsou nejčastější žánry, které si diváci přehrávají z archivu televizí. Ilustrační foto Shutterstock.com

Seriály, filmy a dokumenty – to jsou nejčastější žánry, které si diváci přehrávají z archivu televizí. Ilustrační foto Shutterstock.com

O příznivé změně ve prospěch diváků, kteří mají zájem sledovat pořady z archivu, informoval jako první web Parabola.cz. Tomu informaci potvrdil člen představenstva provozovatele Skylinku Jaromír Glisník. Skylink původně přetáčení reklam omezil začátkem června na žádost Novy. Operátor udělal požadované úpravy ve své OTT aplikaci a celou funkčnost otestoval.

Jaromír Glisník však už tehdy upozorňoval, že kvůli zákazu přetáčení pořadů se jeho služba dostává do nevýhody. Chvíli se čekalo, zda se k zákazu připojí ještě některý další operátor. Server TVKOMPAS.cz v předchozích týdnech oslovil několik významných IPTV operátorů. Většina z nich alespoň neoficiální cestou potvrdila, že žádné podobné omezení v nejbližší době nechystá.

Skylink se s ohledem na konkurenční prostředí rozhodl, že přetáčení pořadů a reklam vrátí do původního stavu, tedy funkcionalita bude dostupná bez omezení.

Případné restrikce v budoucnu v tomto směru budeme aplikovat pouze v případě, že jej budou aplikovat i ostatní operátoři,“ doplnil Jaromír Glisník pro web Parabola.cz.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. JiriSedivy

    Drzost a arogance Skylinku je doslova neuvěřitelná. Být Novou (i Přímou) tak svý kanály stáhnu a budu se soustředit na pozemní vysílání kde je pokrytí 99% takže kdo chce, tak si k Nově vždy cestu najde. Co se zajímá Skylink co dělá nebo nedělá jiný operátor?? To jako kdybych řekl, že přestanu krást, až přestanou ostatní. Tak kde to jako jsme?? No, já doufamz, že s příchodem Canal+ vstoupí do Česka i vysoká kultura dělání televize a satelitního vysílání.

    1. juko

      To není o aroganci. Kdyby se Nova s Primou soustředily i do budoucna jen na neplacené vysílání, nemusely by brát ohled na zájmy operátorů placené televize. Zástupci obou skupin však dávají najevo, že placená televize je pro ně minimálně stejně důležitá jako pozemní vysílání. Proto se nedivím Nově, že ve věci přetáčení pořadů respektuje rozhodnutí operátorů.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .