Premier league je pro řadu domácností impulzem ke změně operátora, říká David Duroň z O2TV

Platforma O2TV loni i letos překvapila tím, jak rychle nabídla divákům anglickou fotbalovou Premier league. David Duroň ze společnosti O2 tvrdí, že právě tento produkt může být u řady zákazníků rozhodujícím impulsem ke změně kabelového operátora.

David Duroň, foto: archiv autora

David Duroň, foto: archiv autora

Premier league může být rozdílovým produktem, který přiláká nové abonenty

Když slovenská sportovní televize Slovak Sport loni překvapivě ohlásila koupi práv pro anglickou fotbalovou Premier league, řada operátorů původně nechtěla přistoupit na její podmínky. Platforma O2TV nabídla novou stanici s fotbalovými přenosy jako první. Tuto strategii zopakovala i letos, kdy se exkluzivně domluvila s novým držitelem vysílacích práv, skupinou Digi sport.

David Duroň, marketingový ředitel segmentu domácnosti ve společnosti O2 v rozhovoru pro RadioTV.cz vysvětluje, proč je anglický ligový fotbal pro tuto platformu tak klíčový. „Z předchozího roku víme, že byla řada zákazníků, kteří si naši službu předplatili právě kvůli tomuto kanálu a nechtěli jsme je zklamat. Fakt, že pro letošní rok máme exkluzivitu, se již nyní projevuje ve zvýšeném zájmu o O2TV,“ tvrdí David Duroň.

Dohoda s Digi sportem se realizovala v průběhu 48 hodin

Pro řadu diváků může Premier league být důvodem ke změně kabelového operátora. Dohoda mezi Digi sportem a platformou O2 se zrodila rekordně rychle, v průběhu dvou dnů před startem nové fotbalové sezony. „Za 24 hodin po zvážení této příležitosti jsme stáli před investiční komisí O2, za dalších 24 hodin to posvětili zástupci akcionářů, a my potvrdili dohodu,“ dodal marketingový ředitel segmentu domácností ve společnosti O2.

V rozhovoru se dozvíte i to, zda manažeři O2 předem počítali s tím, že se televize Slovak Sport vzdá vysílacích práv k Premier league. Další část přinese pohled na trendy placené televize u nás. Celý rozhovor s Davidem Duroněm čtěte zítra na RadioTV.cz.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Aleš Václavík

    Pane Duroň mýlíte se. Doufám, že Premier league vám nové diváky nepřinese. Doufám že v rozhovoru bude napsáno i to, kolik nových lidí přešlo k O2 kvůli Premier league. Zajímalo by mě co znamená ten „zvýšený zájem“ v číslech,

    1. petrsim

      Ten zvyseny zajem mozna znamena, ze i pan Duron si konecne naladi Premier league u sebe doma :)))))

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .