Přeji Primě co největší zisk z VyVolených…

vyvoleni-167GLOSA – Původně jsem chtěl glosu pojmenovat jinak. Přeji Primě, aby ji VyVolení přinesli co nejmenší ztrátu – tak zněl původní titulek. Jenomže pak jsem si uvědomil, že každá televize produkuje nákladné formáty pouze za účelem zisku.  A Prima by přece neriskovala neúspěch už dvakrát recyklovaného formátu. I když za opravdový úspěch lze považovat pouze první sérii.

VyVolení znovu na scéně

A televize Prima (family) to vlastně tomuto formátu i jeho účastníkům dluží. Kdyby nebylo první úspěšné série VyVolených, zřejmě by Prima nebyla dnes v rukou skandinávského investora Modern Times Group. Byl to právě fenomenální úspěch první série, který přilákal skandinávského kupce. Komerční dvojka z tohoto kroku dodnes těží. Samozřejmě, nesmíme zapomenout ani na projekt Rodinná pouta, jež stál u zrodu původní dramatické tvorby komerčních televizí. Jenže právě u  formátu VyVolení nastal zlom…  Ukázalo se totiž, že Prima dokáže ve vzájemném souboji porážet Novu a má u diváků mnohem větší potenciál než se čekalo…

Jenomže zkoušet to znovu s VyVolenými?  Už počtvrté? Když druhá a třetí série se nesetkaly s výraznějším zájmem? Zřejmě každý tehdejší divák ví, že tu první vyhrál Vladko Dobrovodský. Ve druhé sérii uspěl Antonín Jalovec. A vzpomenete si ještě na jméno třetího vítěze VyVolených, aniž byste použili Google?

V zahraničí můžete šmírovat účastníky 24 hodin denně

Šmírující pořady v televizi mohou dlouhodobě fungovat na větších trzích, například v USA, Polsku, Německu nebo Velké Británii. Tam jsou ale součástí nejen volně vysílaných stanic, ale i placených kanálů, které přináší nezanedbatelnou část příjmů, i když si je předplatí jen určité procento diváků. Ve volném vysílání tak můžete sledovat sestřih toho nejlepšího, zatímco placené stanice vám přináší pohled do vily 24 hodin denně.

Na českém trhu podobné placené platformy chybí. Pouštět se do VyVolených pouze v rámci volného vysílání, a tedy uživit podobný formát jen díky reklamě, může být pro Primu rizikem. Ale třeba se to riziko vyplatí. Prima už opakovaně ukázala, že umí vsadit na úspěšnou kartu. Úspěšnou sázku ji přeji i v případe čtvrté série VyVolených.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: