Před 25 lety nahradí Milénium, Kavčí hnízdo na Dvojce s Večerníčkem, vrací se Červený trpaslík

trpaslikDiváci České televize pocítí od ledna poměrně výrazně první změny, s nimiž přichází nový managment České televize. Ranní proud na ČT1 bude opět po čase zpravodajský, souběžně poběží Studio 6 jak na ČT1, tak na ČT24. Dosavadní Dobré ráno se transformuje na odpolední vysílání. Největší změnou ale bude inovované dětské pásmo Kavčí hnízdo s Večerníčkem na Dvojce. Od ledna se vrací Červený trpaslík, přichystáno je velké množství premiér české i britské tvorby.

Zpravodajská ČT24 ruší od ledna pořad Milénium a Highlight, retrospektivní program Před 25 lety začne o hodinu dříve. Podívejte se s námi nyní podrobně na změny, které vás čekají, jste-li divákem České televize.

Ranní vysílání bude opět zpravodajské

První program České televize se vrací k osvědčenému modelu – ráno zahájí v 5.59 Studio 6, které potrvá do 8.30 (na ČT24 potrvá až do 9.00). V 8.30 v nezměněné podobě pokračuje Školka na Jedničce, sestává se z reprízy Kouzelné školky a poté z Disneyho pohádky 101 dalmatinů. Dopolední program obstarávají reprízy pořadů z hlavního vysílacího času předešlého dne.

EXKLUZIVNĚ: Česká televize zavádí producentský systém, známe podrobnosti

Po živém pásmu Sama doma (12.30) následuje nový regionální proud Živě na Jedničce, připravovat ho bude stejný tým, který dosud chystal ranní Dobré ráno. Jeho součástí by měly být také life-stylové informace Aktivní siesta má divákům nabídnout alternativu k avizičním pořadům komerčních televizí. Do dřívějšího času na 16.30 se stěhuje AZ-kvíz, v pátek potom Fenomén. V 16.55 zaujme své místo americký seriál Everwood, do dřívějšího času putují Černé ovce (17.45). Události v regionech (18.00) předchází soutěžnímu pořadu Taxík (18.25), ten by v budoucnu mohla nahradit nová, původní vědomostní soutěž.

PŘEČTĚTE SI: Přechod na digitální vysílání je za námi. Co přinesl konec analogu?

V 18.54 následuje Předpověď počasí z domova, Události v zatím starém kabátě nastupují v 18.59. Branky, body, vteřiny neuzavírají zpravodajský proud, v 19.50 totiž nově následuje Počasí ve světě (19.50). Losování Šťastný deset a Šance milion naladí diváci nově až v 19.55.

radiotv_face_n05

Premiéry českých i britských seriálů, o víkendu magazíny

Hlavní večerní program se ponese ve znamení několika novinek. Už v pondělí ve 20.00 otevírá program původní seriál Život je ples o radostech „v každém věku“, cyklus Na cestě se vrací na pondělní 21. hodinu, poté následují Reportéři ČT a britský krimiseriál MI5 (v originále Spooks), od 23. hodiny je na programu Na stopě. Úterní večery patří „silným koprodukčním filmům„. Středeční Poštu pro tebe diváci budou moci vídat i po Novém roce, ve 20.55 je přichystáno Panství Downton, britský kostýmní seriál představí členy aristokratické rodiny, Jakub Vágner a jeho dokumentární série pokračuje ve 22.00.

DOPORUČUJEME: Manažerský tým generálního ředitele ČT je kompletní

Čtvrtek vsází na reprízu Dobrodružství kriminalistiky (20.00) a osvědčené Máte slovo s M.Jílkovou. Profil zločinu je název francouzského kriminálního seriálu, jehož premiéru můžete sledovat od 21.45. Pátek se měnit nebude – Vyprávěj, 13. komnata a Všechnopárty.

AKTUÁLNĚ: Vánoce České televize servírují téměř 50 pohádek, Micimutr hlavní hvězdou

Sobotní dopoledne nepřinese také žádné změny, ovšem odpoledne už se změní, na 13.05 se přesouvá Svět ČT 2012, poté následuje Malá farma, Filmové návraty. V 15.55 pokračuje Zahrada pod lupou (dříve úterý 17.30). Na obrazovky se vrací Úsměvy s Jaromírem Hanzlíkem, premiéru s Oldřichem Víznerem sledujte od 16.15. Kluci v akci se posunou na 18.30. Večerní program obstará zábava – Trumfy Miroslava Donutila, Hodina pravdy, Zázraky přírody a jiné. Nedělní seriálové okno patří v lednu Náměstíčku. Páteční magazín Hoby naší doby s Jiřinou Bohdalovou se chystá na nedělní 14.20, od 16.00 sledujte Hercule Poirot a poté televizní povídky. Hlavní program od 20.00 servíruje českou tvorbu proloženou 168 hodinami.

ceskatelevize

Kavčí hnízdo s Večerníčkem se otevírá na Dvojce

Dopolední a odpolední struktura Dvojky ČT vychází od ledna ze stávajícího programového schématu, pokračuje tak polední hudební okénko a odpolední Televizní akademie (od 15.00), jedinou větší změnou je přesun sobotního cyklus O češtině, zhlédnout jej po Novém roce můžete každý čtvrtek v 16.40.

DOPORUČUJEME: Digitální vysílání ČT – Jablůnka a Raspenava dokryty

Největší změnu pocítí mladší diváci. Česká televize připravila od prvního lednového týdne roku 2012 zásadní změnu v programové nabídce ČT2. Od pondělí do neděle Dvojka nabídne dětem Kavčí hnízdo. „Česká televize chce malým divákům nabídnout delší dětské pásmo, aby našli v podvečerním vysílání ČT2 souvislé a rozmanité vysílání. Začneme v 17 hodin na Dvojce a já pevně věřím, že právě tento program se pro děti stane bezpečným přístavem, v němž bude jejich fantazie čerpat ze světa pohádek a nebude rušivě zasahovat násilí ani jakákoli další samoúčelná akce,“ říká ředitel programových okruhů ČT Milan Fridrich.

PSALI JSME: ČT1 ráno se zprávami, večer bez Pokondrů, ČT2 s dětským pásmem

Od pondělí do pátku otevírá pásmo v 17.00 Planeta YÓ, v 18.15 Kouzelná školka a v 18.55 Disney klub – animované seriály z dílny světoznámého Walta Disneye určené převážně starším dětem, první dílem bude Přestávka. Na 18.45 se přesouvá Večerníček. Sobotní Kavčí hnízdo otevírá v 17.45 pohádka, předcházet mu však bude Ranč U Zelené sedmy v 17.10. Neděli přináší Tintinova dobrodružství (17.45), Bert a Ernie ze Sezamovy ulice se představí v 18.10, poté pokračuje Včelka Mája (18.15). Okno od 19.30 bude vyhrazeno Stevenu Speilbergovi – Neuvěřitelné příběhy z jeho produkce sledujte vždy ve všední dny od 5. ledna. Sobotní 18.55 patří Medúze a Musicbloku, nedělní 19.25 patří kultovnímu Červenému trpaslíkovi.

O DĚNÍ V ČT: Petr Mrzena střídá na postu šéfredaktora zpravodajství ČT Karla Nováka

Hlavní večerní program otevírá každý den dokumentární pořad. V pondělí a úterý to budou snímky historické, středa se dokumenty zaměří na českou tvorbu. Kamera na cestách bude vysílána ve čtvrtek, kam se na 20.50 také přesouvá cyklus „Zveme vás do divadla“. V pátek již tradičně Zázračná planeta, poté ve 20.55 Velikáni filmu. Sobota večer nabídne Mýty a fakta historie a od 21.55 Dokumentářní klub, Animace na Dvojce se rovněž stěhuje a to na 23.25. Neděle pokračuje v Heydrich – konečné řešení.

radiotv_googleplus_03

ČT24 ruší Highlight a Milénium

Drobné změny chystá i zpravodajská ČT24. Dopolední Studio ČT24 trvá až do 11.48. Pořad Highlight tedy končí od ledna 2012. Milénium se takéuž neobjeví, vystřídá je sestřih Před 25 lety, v 17.44 poté následuje Studio ČT24. Vysílat se budou hned dvoje anonce na Události (18.25 a 18.53). Další změny se už v programových plánech neobjevují, skončit by však měl i pořad Věřte, nevěřte.

SOUVISEJÍCÍ: Šéf Jedničky Radan Dolejš odchází z České televize, chce se věnovat „kreativní práci”

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .