Přechod na DVB-T2: první vysílače DVB-T budou vypnuty už letos

Rok 2019 bude určitým milníkem v procesu vypínání původního standardu digitální televize DVB-T. V tomto roce budou vypnuty dva hlavní pražské vysílače multiplexu 1, které šíří programy České televize.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

V listopadu 2019 bude vypnuto vysílání multiplexu 1 z pražských vysílačů Žižkov a Cukrák. V lednu 2020 bude následovat vypnutí celoplošných multiplexů 2-4 na území hlavního města Prahy.

Měsíce leden a únor 2020 budou klíčové i pro další regiony. Celoplošné multiplexy 1-4 budou právě tehdy vypnuty na mnoha místech. Česká televize a její multiplex 1 přestane v prvních dvou měsících příštího roku vysílat z celkem 11 stanovišť včetně důležitých vysílačů Votice-Mezivrata, Chomutov-Jedlová hora, Trutnov-Černá hora, Ústí nad Labem-Buková hora a dalších.

Vypínání hlavních komerčních programů Novy, Primy a Barrandova se v lednu a únoru 2020 dotkne pouze okolí pěti oblastí a míst – Prahy, Českých Budějovic, Vimperku a oblastí Votice-Mezivrata a Trutnov-Černá hora.

Warning: missing Vloz Post entry (59124)

Relativně v klidu mohou být příznivci tematických programů vysílajících v multiplexu 3 (Prima love, Prima ZOOM, Prima Comedy Central, Seznam.cz TV a dalších). Vypnutí tohoto multiplexu se v prvních dvou měsících příštího roku dotkne pouze širšího okolí Prahy a Českých Budějovic.

Nejvýraznější vlna vypínání však nastane u multiplexu 4. U tohoto multiplexu je na první dva měsíce 2020 naplánováno vypínání vysílačů ve třech desítkách lokalit, pochopitelně včetně Prahy a několika krajských měst.

Další podrobnosti přináší partnerský web TVKOMPAS.cz v článku pod titulkem Začíná poslední rok plnohodnotného DVB-T, první vysílače budou vypnuty v listopadu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .