Majitel Skylinku kupuje satelitní služby od vlastníka UPC včetně freeSATu v ČR a SR

M7 Group, jeden z předních poskytovatelů televizních služeb v Evropě, dnes oznámil, že dosáhl dohody o koupi satelitních TV platforem od Liberty Global. Transakce se týká služeb ve čtyřech zemích včetně platformy freeSAT v České republice a na Slovensku.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Liberty Global poskytuje DTH služby přibližně 800 000 zákazníků v Maďarsku pod značkou UPC Direct, v České republice a na Slovensku pod značkou freeSAT a v Rumunsku pod značkou FocusSat. Tato akvizice umožní M7 Group posílit pozici na trhu a po ukončení transakce zlepšit hospodářské výsledky přibližně o 30 procent.

Je to pro nás velmi logická akvicize, která nám umožní konsolidovat aktivity v oblasti satelitní televize na českém a slovenském trhu, a přitom pokračovat v diverzifikaci našich evropských aktivit zahrnutím dvou nových trhů. Kromě toho budeme moci na těchto dvou nových trzích nasadit naši hybridní satelitní a OTT TV platformu. Na našich existujících trzích používáme OTT platformu přibližně v 15–20 procentech případů,“ uvedl Hans Troelstra, generální ředitel M7 Group.

DALŠÍ INFORMACE: M7 Group kupuje satelitní platformy freeSAT, UPC Direct a Focus SAT. Co to znamená?

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .