Postup českých hokejistů do semifinále přirozeně pomůže sledovanosti

hokej-ohnivy-puk-651

Čtvrtfinálová výhra českého týmu nad USA byla z hlediska podílu na publiku nejúspěšnějším hokejovým přenosem z letošního světového šampionátu. Vytvořila potenciál pro zvýšení zájmu o další přenosy, které se budou hrát o víkendu.

Ve čtvrtfinále nastoupili naši hokejisté proti USA. Zápas viděl v průměru 1 milion 169 tisíc dospělých diváků, přičemž sledovanost (rating) byla 13,4%, podíl na publiku u programu ČT sport překročil 65 procent. Zápas ale nebyl rekordní z hlediska sledovanosti, jelikož se vysílal v odpoledních hodinách a řada lidí byla v tu dobu na pracovištích. Večerní utkání Kanada – Finsko od 19 hodin sledovalo v průměru 444 tisíc diváků. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila Česká televize na svém webu.

Postup českých hokejistů do semifinále šampionátu přináší kromě přímého boje o medaile i jistotu dalších dvou utkání na MS. Semifinálový zápas proti Finsku má příhodný vysílací čas, v sobotu od 17:45. Pokud by čeští hokejisté postoupili do finále, zahrají si v neděli večer o zlato od osmi hodin.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .