Poslední rozloučení s Karlem Gottem v českých i slovenských televizích

Nejsledovanější české a slovenské televize si v pátek a v sobotu uctí památku Karla Gotta speciálním programem. Jeho součástí bude nejen přímý přenos ze zádušné mše, ale i několik archivních pořadů a dokumentů o hvězdě české populární hudby.

Přinášíme vám přehled jednotlivých pořadů, které postupně odvysílají programy České televize, TV Nova, TV Prima, ale i slovenské TV Markíza a veřejnoprávní RTVS.

SOUVISEJÍCÍ: Rozloučení s Karlem Gottem a jeden z nejlepších rozhovorů

Foto: KarelGott.com

Foto: KarelGott.com

TV Nova v sobotu odvysílá speciální pětihodinový blok pořadů

Televize Nova odvysílá v sobotu 12.10. od 10:00 do 15:00 hodin blok pořadů věnovaných Karlu Gottovi.

V 10:00 hodin a 12:30 hodin to bude „Rozloučení s Karlem Gottem„. Smuteční rozloučení s Mistrem populární hudby budou moderovat Lucie Borhyová a Rey Koranteng. V 11:00 hodin přinese Nova přímý přenos ze zádušní mše za Karla Gotta z katedrály sv. Víta na Pražském hradě.

Blok pořadů ve 13:35 hodin uzavře titul „Fenomén Gott“ z roku 2008. Jde o jedinečný projekt Olgy Špátové zachycující Karla Gotta ve chvílích triumfu i přemýšlení o klíčových momentech vlastního života.

Česká televize připomene Karla Gotta v průběhu sobotního dne na prvním programu

Na diváky ČT1 čeká pásmo pořadů, které připomenou nejoblíbenějšího zpěváka a hvězdu první velikosti. Recitál, koncert, muzikál, talk show ale i poslední rozloučení s Karlem Gottem. To je jen výčet chystaných pořadů prvním programem ČT na sobotu 12. října. Maratón pořadů věnovaných vzpomínce na Mistra začne v 7:20 a skončí ve 14:30 hodin.

Jako první pořad v rámci bloku pořadů věnované výjimečné osobnosti populární hudby začne v 7:20 hodin. „Sedm písní a pochybnost“ bude televizním recitálem Karla Gotta ve kterém vystoupí i Orchestr divadla Apollo a orchestr Karla Krautgartnera. Legendární muzikál s písničkami Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého „Kdyby tisíc klarinetů“ promítne ČT1 v 7:50 hodin (repríza v tentýž den ve 23:20 hodin).

Pět minut po desáté hodině dopoledne odvysílá ČT1 rozhovor Marka Ebena z roku 1999 „Na plovárně s Karlem Gottem„. Od 10:30 do 12:00 hodin bude následovat pásmo pořadů z posledního rozloučení s Karlem Gottem, včetně přímého přenosu ze zádušní mše z katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Toto pásmo se bude vysílat souběžně i na ČT24.

Koncert ze Sportovní haly v Praze s králem českého popu z roku 1985 uvidí diváci ČT1 ve 12:30 hodin. Blok pořadů věnované ikoně populární hudby uzavře ve 13:55 hodin pořad z roku 2002 „Úsměvy Karla Gotta„.

Na legendu a krále české pop music zavzpomíná i jubilejní 10. řada StarDance, která začne na ČT1 v sobotu ve 20:00 hodin.

TV Prima připomene Karla Gotta v pořadu Jiřiny Bohdalové

Do pořadu Zrcadlo tvého života, který se ohlížel za životem celebrit, si tenkrát Jiřina Bohdalová pozvala držitele rekordního počtu Slavíků a miláčka publika, Karla Gotta. Ten divákům prozradil nejeden detail ze svého soukromí.

Karel Gott měl být vším, jen ne zpěvákem. Toužil stát se malířem, ale o studium na výtvarné škole se pokoušel neúspěšně. Měl být elektromontérem, protože byl v učení v ČKD. Ovšem už během učňovských let se věnoval své další lásce – hudbě a zpěvu. Z učení nakonec přešel na konzervatoř a jeho životní cesta nabrala jasný směr.

Jiřina Bohdalová přizvala do pořadu rovněž osobu, která toho o Karlu Gottovi ví skutečně hodně. Byl to jeho osobní tajemník. Pro Karla pracoval přes třicet let.

Zrcadlo tvého života s Karlem Gottem uvidíte v sobotu 12. října ve 21.30 na Primě.

Rozlučkou s Karlem Gottem žije i Slovensko

Slovenské televize budou rovněž vysílat průběh poslední rozlučky pro veřejnost. Markíza připravuje v pátek mimořádné živé vstupy z Paláce Žofín v 11:45, 13:43, 14:56 a 15:57. Informace živě přímo z Prahy zprostředkuje redaktor Martin Petro. Speciální studio bude v bratislavské Záhořské Bystřici moderovat Viktor Vincze.

V sobotu 12. října od 10:30 zařadí Markíza mimořádnou relaci s názvem Poslední rozlučka s Karlem Gottem. Kromě přenosu ze zádušní mše nabídne televize divákům i několik rozhovorů, například s hudebním expertem Jurajem Čurným nebo hercem Štefanem Skrúcaným. Relace bude po odvysílání dostupná bezplatně na webu markizaplus.sk.

Živé vstupy v pátek připravuje i veřejnoprávní RTVS. Program Jednotka v ranních zprávách a v pravidelných blocích ve 12:00, 16:00 a 19:00. V sobotu přinese Slovenská televize speciální program od 10:30. Mimořádné studio uvedou Janette Štefánková a Roman Bomboš. Živé vstupy z Prahy zprostředkují Katarína Vitková a Patrícia Pružinská.

RTVS Dvojka zprostředkuje archivní vzpomínky na život a hudební kariéru Karla Gotta ve speciálním vzpomínkovém vydání relace Noc v archivu, kterou odvysílá dopoledne od 9:25. Diváci uvidí raritní záběry, které byly odvysílány pouze jednou a nyní budou uvedeny poprvé po 40 letech!

RTVS pro sobotní speciální vysílání digitalizovala staré zpravodajské šoty, rozhovory a vystoupení Karla Gotta z let 1973 a 1975. Atmoféra 70. Let bude pokračovat i podvečer. Dvojka od 16:45 nabídne vybraná vystoupení Karla Gotta na Bratislavské lyře z let 1974 – 1976.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. JiriSedivy

    Nebudu se vyjadřovat ke Karlu Gottovi, protože to je každého osobní věc jak jej kdo vnímal. Ale překvapuje mně jedna věc; na to, jak byl údajně populární, tak na pohřbu nebyl žádný zahraniční kolega. Původně se odhadovalo, že se s Gottem přijde rozloučit 300.000 lidí, nakonec to nebylo ani 50.000. Z Německa přišlo řádově tisíce lidí (na to, že Německo má 80 milionů obyvatel, přišlo více Slováků). Gott byl z mého pohledu přeceňovaná osobnost. Ano, dobrý zpěvák, který ale postavil kariéru na hitech které převzal, a jen opravdu málo hitů bylo jeho. Většinou ze 60 a 70, od 80 let v podstatě až na vyjímky zpíval cover verze – hlavně tzv. Belcanto, takže italské písně. I to je myslím důvod, proč třeba ve Španělsku nebo Itálii neprorazil, neměl jednoduše čím. A hlas? No ten měl sice krásný, ale jsou i hezčí, třeba Ital Al Bano který je navíc opravdu známý po celém světě. Takže Gott sice skvělý zpěvák, možná dobrý člověk, ale až tak výjimečný nebyl.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .