Pořad Volejte Železnému je minulostí, pan ředitel zamával na rozloučenou

Televize Barrandov stahuje z vysílání pořad Volejte Železnému, nahradí jej cyklem České milování, které už vysílala několikrát předtím. Pan ředitel se minulou sobotu sice přímo s diváky neloučil, ale přece jen jim zamával.

Vladimír Železný ve studiu. Reprofoto: TV Barrandov

Vladimír Železný ve studiu. Reprofoto: TV Barrandov

Před dvěma týdny odmítal zrušení svého pořadu

Poslední slova ve vysílání byla „Mějte se moc a hezky“. Když pak zamával na rozloučenou, zdálo se, jakoby tušil, že osmnácté vydání pořadu bude jeho posledním. Před jedenácti lety byla jeho poslední slova upřímnější. „Kdybychom se náhodou neviděli, nashledanou v lepších časech,“ řekl Železný divákům Novy ve svém posledním pořadu coby ředitel před jedenácti lety.

Nicméně, na Barrandově před dvěma týdny, kdy se poprvé objevil na obrazovce v nové roli šéfa strategického rozvoje skupiny Empresa Media odmítal, že by jeho pořad měl skončit. Dokonce kritizoval jednoho diváka za to, že projevuje radost nad očekávaným zrušením tohoto pořadu a odkázal mu, že takovou radost mu neudělá.

Nebylo by překvapením, kdyby Empresu úplně opustil

Železný po nuceném odchodu z postu generálního ředitele televize Barrandov odvysílal ještě tři díly svého pravidelného pořadu. Ten první byl předtočen s měsíčním předstihem, nemohl tedy bezprostředně reagovat na své odvolání. V dalším týdnu už diváky uklidňoval, že se zas tak moc nestalo a že bude mít na televizi Barrandov vliv i nadále. Nyní se ukazuje, že jeho vliv přece jen nebyl tak výrazný, jak by si on sám přál.

Dokonce se říká, že kdyby informace o jeho náhlém odvolání z postu generálního ředitele před měsícem neunikla do médií, patrně by ihned skupinu Empresa Media opustil. Takhle byl „uklizen“ do nové pozice ředitele strategického rozvoje, není ale jasné, jak dlouho v ní setrvá. Nebylo by překvapením, kdyby za několik týdnů v tichosti odešel.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Ivo Rottenberg

    Moje babička měla pravdu (jako vždy), že se nemá říkat HOP, dokud se nepřeskočí. Barrandovské asi vyplašil, svými „ambiciosními“ plány a tak s ním zametly, dokud byl čas. Pro reklamní agentury to stejně není dobrý signál. S kým, kdy a jak mají jednat?

  2. dCeRMaK

    Budu nesouhlasit :)

    Je pravdou, že Vladimír železný před 10 nebo 11 lety řekl onu větu, ale nebylo to poslední vydání Volejte řediteli. Tento pořad se po téhle větě ještě několik týdnů vysílal a Vladimír Železný tuhle větu zdůvodnil tím, že byl odhodlán sám rezignovat ale nakonec pominul důvod k rezignaci, takže tak neučinil.

    V posledním vydání Volejte řediteli se naopak rozloučil větou „Naviděnou za týden.“ :)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: