Pokus CME s produkční společností Media Pro Pictures nevyšel, sloučila se s Novou

media-pro-picturesProdukční společnost Media Pro Pictures, jež byla hlavním producentem pořadů vlastní tvorby pro televizi Nova, se sloučila s firmou CET 21, pro kterou pořady vyráběla. Ke stejnému kroku došlo i na Slovensku, kde se tamní pobočka MPP sloučila se společností Markíza-Slovakia. V obou televizích tak došlo k obnovení původní organizační struktury a vytvoření center vlastní tvorby.

Obě televize přitom přešly podobným vývojem už v minulosti. Pro Novu kdysi vyráběla pořady servisní společnost ČNTS, pro Markízu je dodávala STS. Obě tyto společnosti se následně staly přímou součástí televizí. Následně ale mediální skupina CME přišla na všech trzích s myšlenkou, že každá televize bude mít sesterskou produkční společnost a právě díky tomu došlo k vytvoření Media Pro Pictures. Ta byla hlavním producentem pořadů pro Novu i Markízu vyjma zpravodajských a publicistických relací.

Původní záměr CME počítal s tím, že Media Pro Pictures bude produkovat pořady i pro další televize. Tato myšlenka ale nebyla na malém konkurenčním trhu Česka a Slovenska reálná. Navíc, žádná jiná televize nechtěla přímo podporovat svého konkurenta tím, že by si objednala produkci svých pořadů u jeho dvorné produkční firmy. To mělo za následek, že například slovenská Media Pro Pictures vyprodukovala pouze jediný pořad pro jiného klienta než Markízu.

Česká Media Pro Pictures přešla už v roce 2011 přímo do vlastnictví držitele licence Novy. K 1. červenci se s firmou CET 21 sloučila a tím zanikla. „Cílem sloučení je další zvýšení efektivity fungování celé skupiny CME. Dokončení fúze společností CET 21 a Media Pro Pictures s rozhodným dnem 1. 1. 2013 je završením formálního procesu, který byl zahájen letos v dubnu,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí Novy Jan Strouhal.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .