Pokouší se Novácký Smíchov vykrýt výpadek barrandovského pásma Animáček?

smichov_perexPOZNÁMKA – Televize Barrandov od ledna výrazně zkrátí podvečerní dětské pásmo pohádek s názvem Animáček. Nejmenší diváci se ale už na Vánoce mohou těšit, že na nové kanálu skupiny Nova – Smíchov – uvidí ve večerním čase hned čtyři animované seriály. Na rozdíl od ne zrovna dětských Pokemonů a kdovíjakých příšerek se na Smíchově předvedou kvalitnější Méďa Béďa či Tom a Jerry.

Když televize Barrandov oznámila, že podvečerní blok Animáček (18:00 – 20:00) zkrátí a přesune na 16. hodinu, mnoho rodičů braly mdloby. Kam jen své dítě umístím, abych měl od něj klid? Bouřlivá diskuze se odehrávala na řadě míst (a to kupodivu nejen virutálních).

PŘEČTĚTE SI: Televizní trh ožívá, terestrická platforma je stále zajímavější

Nechci být nijak jízlivý, ale Animáček se na míle vzdálil od své původní podoby. Na místo laskavých Šmoulů, Rychlé roty nebo Kačeřích příběhů se začaly drát do schématu zhůvěřilosti tipu Pokemon (a to je ještě ten lepší případ). Než toto, to ať raději nevysílá Barrandov nic animovaného. Rozhodně bych své ratolesti nedovolil se na něco takového dívat. Vím, že Šmoulové stále svůj prostor mají, přesto obsahu pro menší děti silně ubývalo.

nova

Novácký Smíchov s dětskou tvorbou 18:30-20:00

Tento „výpadek“ se částečně pokusí nahradit nově vznikající novácký Smíchov. Tedy alespoň tak to podle plánů na první tři dny vysílání zatím vypadá. Zdá se, že cílová skupina dětí 4-14 let není tak zanedbatelná.

SOUVISEJÍCÍ: Nova připravuje svůj šestý kanál – komediální Smíchov

Televize „plná zábavy“ bude sice ukázkovým příkladem toho, jak reprízovat již tisíckrát reprízované, přesto večerní blok animovaných seriálů pro nejmenší nebude nijak závadný ani pro menší dítka. Podle programových plánů na první tři dny totiž vyplývá, že denně v 18:30 bude mít svůj čas Méďa Béďa, v 18:45 Taz – mania, v 19:10 Tom a Jerry a v 19:35 Scooby-Doo na stopě. Ano, viděli jsme je už nepočítaněkrát, přesto dětem neublíží (a vyhnou se jim epileptické záchvaty jako u jistých japonských hloupostí).

Animáky pro větší na Dajto

Sesterská stanice Markíza spustila vlastní obdobu české stanice Fanda pod názvem Dajto. Do večerního slotu po 19. hodině nasadila animované seriály Muži v černém a jiné. Ty od nového roku nahrazuje Kačer Duffy, Malí Flinstonovi, Tom a Jerry… čili od velkého diváka se dostává k tomu menšímu. Uvidíme, zda malá dítka budou mít zájem.

BLOG: Fanda zatím překvapuje, DajTo je odkladiště

smichov_velke

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,