Podívejte se na fotografie k seriálu Archer, který nově uvádí Prima Comedy Central

Prima Comedy Central před několika dny zařadila do vysílání další novinku a rozšiřuje tak svoji stále rostoucí nabídku animovaných seriálů pro dospělé. Nyní uvádí další v Americe populární seriál Archer. Za svůj úspěch vděčí nejen neotřelému mixu špionského žánru a černého humoru, ale i trefnému reflektování naší doby.

archer-comedy-central-uvod

Tajná služba plná zkrachovalých existencí

Sterling Archer je ten nejlepší tajný agent na planetě Zemi. Tedy alespoň to o sobě tvrdí. Ve skutečnosti má do uhlazeného gentlemana typu Jamese Bonda, jenž nezištně zachraňuje svět, pořádně daleko. Jeho více než kladný vztah k alkoholu, rychlým autům, drogám a nevázanému sexu způsobuje útrapy jak jeho kolegům, tak i nadřízeným.

Důležitou roli v seriálu má také Archerova matka a šéfová v jedné osobě. Malory Archerová je sobecká manipulativní hlava agentury ISIS (International Secret Intelligence Service), která stejně jako její syn snídá, obědvá i večeří drinky. Na druhou stranu dokáže ukázat i svou lidskou tvář a vyvinout neskutečnou snahu s cílem zachránit Archera a jeho kolegy z nepříjemných situací.

Kromě této povedené dvojice v agentuře pracuje i pestrý kolorit zkrachovalých existencí. Jediný, kdo své povolání bere vážně je Archerova kolegyně a ex-přítelkyně Lana. Ta se po rozchodu dala dohromady s agenturním účetním Cyrilem, což nese Archer značně nelibě. Skupinu doplňuje také neurotický megalomanský vynálezce Dr. Kreuger a boubelatá jižanská asistentka Pam.

Nápad na seriál dostal jeho tvůrce Adam Reed, když popíjel kávu v jedné kavárně na západě Španělska. Stála vedle něj velice atraktivní žena, kterou však nedokázal oslovit. V hlavě se mu zrodil prototyp tajného agenta, který by v jeho situaci přesně věděl, co říct a jak onu krásnou ženu získat. Zajímavým faktem je pak rozhodnutí tvůrců nezmiňovat od sedmé série jméno agentury ISIS, jelikož by mohlo dojít k záměně se zkratkou názvu v té době se formujícího Islámského státu.

Prima Comedy Central uvádí jednotlivé díly seriálu Archer vždy v pátek a v neděli po 21. hodině.

Animovaný seriál pro dospělé Archer – fotogalerie

archer-comedy-central-1

archer-comedy-central-2

archer-comedy-central-3

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .