Platforma Skylink mění majitele, bude ve skupině s CS Linkem

skylink_programPlatforma Skylink získala dnešním dnem nového majitele. Koupila ji společnost M77 Group, která na českém trhu v rámci stejné skupiny ovládá už i konkurenční platformu CS Link. Akvizice značky Skylink následuje krátce po akvizici značky CS Link, která proběhla začátkem tohoto roku.

Skylink byl prodán firmou Menghem, která je vlastněna skupinou soukromých investorů. Akvizice Skylinku, rychle rostoucí DTH platformy, zabezpečí konsolidaci trhu ve vícekanálových TV v České a Slovenské republice. Platformy Skylink a CS Link společně poskytují služby pro více než 2,1 mil. domácností s rostoucím počtem uživatelů HD. Obě společnosti vysílají prostřednictvím satelitu Astra3 23,5 stupně na pozici, která je též používána v krajinách Beneluxu.

Toto je výborná zpráva pro zákazníky Skylinku, kteří se tímto stávají součástí mezinárodní DTH skupiny se silným fokusem na HD. Skylink měl možnost rychle růst v posledních letech a já věřím, že tento růst bude pokračovat i nadále,“ uvedl výkonný ředitel platformy Skylink pro český trh Jaromír Glisník. Kees Fäber ze skupiny M7 Group dodal, že akvizice pomůže rozšířit DTH strategii skupiny pro více zemí.

Platformy Skylink a CS Link působí na českém i slovenském trhu. Obě byly donedávna konkurenční. Po této akvizici lze očekávat těsnější spolupráci. Značka Skylink vznikla původně na Slovensku, kde ji uvedla společnost Towercom. Do České republiky se dostala prostřednictvím společnosti TradeTec, která předtím participovala na platformách CzechLink a později CS Link. Současná platforma CS Link se následně vůči TradeTecu vymezila. Nejprve působila na trhu pod značkou Gital, později přebrala název CS Link.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,