Platforma freeSAT může rozšiřovat programovou nabídku ve spolupráci s jinými partnery

Satelitní platforma freeSAT od lucemburské společnosti UPC DTH hledá možnosti, jak rozšířit programovou nabídku ve spolupráci s dalšími partnery. Prostor vidí zejména v rozšíření dosavadní spolupráce s platformami od Slovak Telekom.

satelit-651

Sdílení programů uvolnilo část kapacity

Na včerejším neformálním setkání s novináři to potvrdil Jiří Kravál, ředitel DTH operací pro společnost UPC DTH, která provozuje platformu pod značkou freeSAT.

Už nyní obě platformy spolupracují na sdílení některých programů, díky čemuž dochází k uvolnění kapacity na obou stranách a tím i k prostoru pro zařazení dalších kanálů. Na druhou stranu, provozovatel platformy musí vedle českého a slovenského trhu přihlížet i na maďarský trh, kde působí. Část uvolněné kapacity tedy bude sloužit právě pro potřeby maďarské platformy. Rozšiřování počtu programů v češtině a slovenštině tak bude záviset zejména od rozvoje spolupráce dalšími partnery.

Přechod na MPEG-4 prozatím není aktuální

Rozšíření programové kapacity lze dosáhnout i přechodem ze současného kódování MPEG-2 na úspornější MPEG-4. Na tuto změnu se freeSAT prozatím nechystá, jelikož většina zákazníků s dotovanými přijímači disponuje přístroji s podporou MPEG-2.

Od dubna se v nabídce freeSAT pro české a slovenské diváky objeví stanice Fine Living a Food Network. Na maďarské straně provozovatel zařadí HD verzi Duna TV a vyřadí programy Blackbelt TV a maďarský SportKlub. Ten mohou za jistých okolností sledovat i čeští diváci, pokud přijímají služby platformy přes vlastní nedotovaný přijímač.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: