Placený kanál Sport 5 začne vysílat volně v Praze a středních Čechách

sport5-167Placený kabelový a satelitní kanál Sport 5 se v dohledné době objeví i na běžných set top boxech. Začne vysílat v multiplexu 3, ale zatím jen v Praze a středních Čechách. V budoucnu by mohl vysílat i celoplošně. Z úzce zaměřeného placeného programu se tak stane volně dostupný kanál s nabídkou různých menšinových sportů.

Program Sport 5 přitom dosud vysílal jen v rámci kabelových sítí a na satelitu. Přitom jde o jeden z prvních sportovních programů, které se ucházely o standardní vysílací licenci v licenčním řízení před devíti lety. V tehdejším výběrovém řízení se o celoplošnou sportovní stanici ucházela Nova s projektem Nova sport, i agentura BPA sport marketing právě s projektem Sport 5.

Nova později odkoupila Galaxii sport a zpřístupnila tuto televizi pouze platícím kabelovým a satelitním divákům. Podobnou cestou se o několik let později vydal i Sport 5, který se zaměřil na motorismus a rovněž figuroval jen v placených nabídkách kabelových společností.

Nyní budou mít k tomuto programu přístup diváci v Praze a středních Čechách a to od 1. září letošního roku. Po vyhodnocení přínosu volného vysílání může dojít k jeho rozšíření.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: