Vedle O2, UPC a T-Mobile hodlá placenou televizi přes internet nabízet i DIGI TV

Významní hráči placené satelitní a kabelové televize si v těchto měsících rozdělují trh i na poli internetové a mobilní televize. Jako první přišla s internetovou televizí společnost O2, následovala UPC, T-Mobile a brzy se přidá DIGI TV.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Změna operátora placené televize bude pro diváky jednodušší

Znamená to, že významní poskytovatelé placených televizních služeb budou moci nabízet své služby všem klientům s vysokorychlostním internetem bez závislosti na fyzické kabelové síti. Až doposud byli totiž platící diváci závislí přímo na kabelové nebo telefonní přípojce, případně na fyzickém satelitním kompletu, který bylo nutné nainstalovat do domácnosti. Nyní mohou sledovat placenou televizi legálně přes internet – buďto přes počítač, mobil, tablet nebo i klasickou televizi propojenou s IPTV set top boxem.

Pro operátory to však znamená i zvýšené riziko přesunu klientů ke konkurenci. Změna operátora bude totiž pro diváka mnohem jednodušší než doposud. Koncová zařízení pro příjem placených služeb přes internet totiž obvykle nejsou dotovaná a operátoři nabízejí své služby bez dlouhodobější vázanosti. Pokud tedy bude divák chtit přejít například od DIGI TV k O2 nebo opačně, vystačí si s bežným počítačem a platební kartou, nebo si zakoupí set top box určený pro konkrétní službu v běžné prodejní síti. Není potřeba žádná odborná instalace ani návštěva technika.

Trh chtějí obsadit především O2, UPC, T-Mobile a DIGI TV

Jako první z velkých společností nabídla tuto vymoženost společnost O2 se svoji službou O2 TV. V zájmu rychlého oslovení nových klientů nabídla balíček placených stanic všem zájemcům, kdo mají k dispozici vysokorychlostní internet. Záhy ji následovala společnost UPC s produktem interaktivní televize Horizon. Podobný produkt ohlásil i operátor T-Mobile, který se vrací na televizní scénu se službou T-Mobile TV. Zatímco před několika lety nabízel pod touto značkou satelitní televizi, nyní se soustřeďuje právě na internetovou televizi.

K těmto provozovatelům se v nejbližších měsících přidá i DIGI TV CZ se svým produktem internetové televize. Ta má rovněž za cíl získat co nejvíce nových abonentů poté, co investovala stamiliony korun do exkluzivních vysílacích práv. DIGI TV bude od příští sezony exkluzivně přenášet fotbalová utkání anglické Premier League a Sky Bet Championship, i španělské La Ligy. Z tohoto důvodu musí svým potenciálním abonentům umožnit univerzální dostupnost – aby služba nebyla vázána pouze na satelitní příjem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .