Placená televize na běžnou anténu

Při přechodu na digitální televizní vysílání existovala snaha, aby v pozemní vysílání existovala i placená nabídka. Od toho se však odstoupilo a platforma DVB-T pro příjem televizního vysílání byla neformálně prohlášena za bezplatnou.

Pokud přijímáte televizi na běžnou anténu, můžete ještě několik let zůstat u standardního rozlišení. Ilustrační foto Shutterstock.com

Pokud přijímáte televizi na běžnou anténu, můžete ještě několik let zůstat u standardního rozlišení. Ilustrační foto Shutterstock.com

DVB-T2 se testuje od roku 2015

V roce 2015 společnost Skylink a Prague Digital zahájily testy kódovaného pozemního vysílání televizních programů. Cílem bylo spíše jen ověřit technickou kompatibilitu koncových zařízení na trhu. Testovala zde JOJ Cinema, Filmbox Family, Euronews a Film Europe Channel HD.

Od konce května 2016 mohou německé domácnosti sledovat programovou nabídku v DVB-T2 ve vysokém rozlišení. V roce 2017 bude zahájeno pravidelné televizní vysílání ve vysokém rozlišení, v červenci bude zakódováno a zpoplatněno. V České republice ovšem podobný postup zatím nejde očekávat.

Masivní zásah DVB-T v rámci české populace napomáhá tomu, aby terestrické digitální vysílání bylo nadále jako bezplatná platforma.

Vysíláme digitálně na běžnou anténu (DVB-T a DVB-T2)

Nejatraktivnější forma televizního příjmu – z pohledu většinového diváka – je příjem na běžnou anténu. Česká republika v roce 2011 ukončila přechod z analogového na digitální televizní vysílání. Platforma DVB-T je u českých diváků nejpopulárnější.

....
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .