Písnička TV testuje zaměření na dechovku, diváci změnu nepřijali

Hudební televize Písnička, která se krátce po svém startu orientovala primárně na dětského diváka, změnila před několika dny své zaměření. Z původně dětského programu se stal primárně dechovkový kanál. Změna má být dočasná.

Původní logo televize Písnička

Původní logo televize Písnička, aktuální upravené logo se v oficiální komunikaci neobjevuje.

Podle reakcí na Facebooku diváci nové zaměření nepřijali

Nyní je v popředí právě dechovka, pořady pro děti však ve vysílání zůstávají. Provozovatel tuto změnu oznámil svým divákům na Facebooku. „Pokud máte rádi dechovku, tak na tomto kanálu si ji můžete vychutnávat denně od 9:15 do 20:15 bez přestávky,“ uvedl provozovatel Písničky ve středu 22. dubna.

Po odmítavé reakci většiny diváků v rámci facebookové diskuze se na oficiálním profilu objevila zpráva, že změna profilace stanice je pouze dočasná. Po víkendu by se tedy měl vrátit původní program dětské televize Písnička. Svědčí o tom i fakt, že nově upravené logo televize její provozovatel nikde v oficiálních materiálech neuvádí. K vidění je pouze ve vysílání. „Přátelé, toto testovací období bude trvat do pondělí 27.4.. Poté se nejspíše TV Písnička vrátí do své původní podoby. Uvidíme, vše záleží na Vás,“ dodal provozovatel.

Programy skupiny Šlágr neživí pouze telenákup

Správce oficiálního profilu na FB zároveň odmítl tvrzení v diskuzi, že by provoz nové stanice mohl být plně financovatelný příjmy z telenákupu, tedy z přímého prodeje CD a DVD od společnosti Česká muzika. „Pokud dosáhneme nějakého procenta ve vysílání, máme v ten moment nárok na reklamu za XY peněz a v ten moment jsme schopni tento kanál zachovat. Není to o ničem jiném,“ uvedl provozovatel stanice.

Televize Písnička je třetím programem skupiny Šlágr TV, kterou vlastní vydavatelská a produkční společnost Česká muzika podnikatele Karla Peterky s manželkou. Podobně jako u prvních dvou programů tvoří velkou část vysílání telenákupní bloky, které kopírují hudební zaměření stanice. Vedle hlavního programu Šlágr TV je k dispozici i druhý kanál Country no. 1 a třetí kanál Písnička. Všechny tři programy vysílají v rámci celoplošného multiplexu 4 na běžnou anténu. Písnička a Country se však dělí o jednu kanálovou pozici.

Písnička vysílá denně od 9:15 do 19:15, Country no. 1 je divákům k dispozici večer a v noci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: