Petr Mrzena střídá na postu šéfredaktora zpravodajství ČT Karla Nováka

mrzena_e15

Česká televize před chvílí oznámila, že Karel Novák opouští pozici šéfredaktora zpravodajství České televize. Na jeho místo nastupuje Petr Mrzena, kterého znají jak diváci České televize, tak zejména ze zpravodajství TV Nova či ze zaniklé televize Z1. Zdeněk Šámal, výkonný ředitel ČT24, ovšem pověřil Karla Nováka působením na postu šéfeditora ČT24.

Na post šéfredaktora zpravodajství České televize nastupuje od 9. listopadu 2011 Petr Mrzena. Řízení redakce zpravodajství se ujímá po Karlu Novákovi, který přechází na pozici šéfeditora ČT24. Petra Mrzenu znají diváci TV Nova, zde kromě moderování ranních zpráv a přípravy reportáží zastával pozici šéfredaktora zpravodajství. Zatím poslední působištěm Petra Mrzenu byla dnes již zaniklá zpravodajská televize Z1, kde pracoval jako zahraniční zpravodaj televize Z1 v Bruselu.

K TÉMATU: Šéf Jedničky Radan Dolejš odchází z České televize, chce se věnovat „kreativní práci”

radiotv_face_n05

„Znám Petra jako špičkového profesionála, který má moji důvěru. Věřím, že s jeho výrazným přispěním prosadíme změny ve zpravodajství České televize, které jsem si předsevzal,“ říká k novému šéfredaktoru zpravodajství výkonný ředitel ČT24 Zdeněk Šámal. Karel Novák byl šéfredaktorem ČT24 od léta 2010. Z ostravského studia České televize jej tehdy přivedl neúspěšný kandidát na post generálního ředitele České televize Roman Bradáč, v té době byl výkonným ředitelem ČT24.

radiotv_googleplus_01

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .