Petr Dvořák novým prezidentem Asociace televizních organizací

ct-dvorakPrezidentem Asociace televizních organizací byl dnes večer zvolen Petr Dvořák, generální ředitel České televize. Rozhodla o tom valná hromada asociace. Dvořák už jednou prezidentem ATO byl ještě v dobách, kdy vedl televizi Nova. V reprezentativní funkci by měl být jeden rok.

Nynější generální ředitel České televize vedl Asociaci televizních organizací od června do prosince 2010, tehdy ještě z pozice generálního ředitele televize Nova. Poté, co musel z Novy odejít, ho ve funkci nahradil nynější šéf Novy Jan Andruško. Nicméně Nova už není členem asociace. Vystoupila z ní na znak nesouhlasu s výběrem realizátora elektronického měření sledovanosti.

Nova následně založila vlastní organizaci – Sdružení pro měření sledovanosti. Právě v režii tohoto sdružení by měl být zahájen paralelní průzkum televizní sledovanosti od ledna příštího roku. Z velké části ho bude financovat sama Nova. Na financování nynějšího hlavního měření sledovanosti, které realizuje společnost Mediaresearch, se podílejí všichni členové Asociace televizních organizací. Nova sice už není členem, i tak ale nakupuje data od asociace pro své potřeby.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: