Pavlína Kvapilová dostala v České televizi výpověď pro nadbytečnost

pavlina-kvapilova-foto-ct24-651

Bývalá výkonná ředitelka sekce Nových médií v České televizi Pavlína Kvapilová skončí na konci listopadu. Informoval o tom generální ředitel ČT Petr Dvořák na zasedání Rady ČT v Brně. Podle jeho slov Kvapilová odmítla přeřazení do jiné funkce a dostala výpověď pro nadbytečnost. Ona sama tvrdí, že jí jiná pozice nabídnuta nebyla.

O dalším vývoji kauzy dnes informovala agentura ČTK. Kvapilová agentuře sdělila, že nedostala žádnou nabídku na jinou práci v rámci České televize. „V návaznosti na tuto skutečnost jsem dostala výpověď pro tzv. nadbytečnost. Můj pracovní poměr skončí uplynutím standardní výpovědní doby k poslednímu listopadu,“ řekla bývalá šéfka sekce Nová média.

Zároveň má k dispozici právní stanovisko, podle něhož není platné její odvolání z funkce ředitelky Nových médií. „Čekám na reakci ČT na toto právní stanovisko a podle toho se rozhodnu, jaký bude můj další postup,“ dodala Kvapilová pro agenturu ČTK.

Celé dění kolem Pavly Kvapilové souvisí s její veřejnou podporou kolegyni novinářce Daniele Drtinové poté, co byla Drtinová stažena z pořadu Události, komentáře a přesunuta do méně atraktivního času, kde moderuje Interview DD.

K celé kauze zaujala stanovisko i redakce RadioTV.cz v článcích Nekritizujte Českou televizi a už vůbec jejího generálního ředitele a Komunikační Waterloo Petra Dvořáka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .