Pátý kanál televize Prima je na spadnutí, název je prozatím utajen

Skupina Prima pokročila ve svých přípravách na spuštění pátého kanálu. Ten by se mohl jmenovat Prima Five podle jedné z registrovaných značek. Další varianty jsou Prima Plus, Prima Next, Prima Like nebo Prima Max.

Podzimní identy TV Prima 2015, Foto: TV Prima

Podzimní identy TV Prima 2015, Foto: TV Prima

Nový kanál dostává reálné kontury

Projekt pátého kanálu skupiny Prima byl avizován už na konci loňského roku, nyní však dostává reálné kontury. Prima by díky němu mohla vylepšit svůj celkový výkon, jelikož její momentální hodnoty sledovanosti zřejmě neodpovídají představám. Další kanál sice nepřinese skokové zvýšení sledovanosti, ale určitě může pomoci zlepšit pozici celé skupiny a tím i víc prostředků z prodeje reklamy.

Posílení pozice je pro Primu důležité i ze strategického hlediska. Svůj reklamní prostor totiž prodává v rámci zastupitelství Media Club společně s televizí Barrandov. Podle serveru Digizone.cz může právě spolupráce s Barrandovem nutit Primu k další programové expanzi. Na Palmovce se totiž obávají, že by televize Barrandov opustila společné zastupitelství.

Programové portfolio skupiny Prima: Rodina, muži, ženy, dokumenty a… zábava?

Zatím není jasné, jakým směrem by se nový kanál Primy mohl ubírat. Hlavní program je zaměřen plnoformátově s důrazem na rodinu, druhý kanál Prima COOL je určen pro muže, třetí kanál Prima LOVE byl původně určen ženám, nyní se však zaměřuje na širší publikum. Do portfolia patří i dokumenty na Prima ZOOM. Pokud by měl pátý program vhodně doplnit portfolio, může se zaměřit na zábavu a sitcomy po vzoru nováckého SMÍCHOVA.

Vedení televize Prima zatím profilaci svého nového programu neupřesnilo. Na pátek 2. října však zvolalo tiskovou konferenci, kde představí nové televizní projekty. Necháme se tedy překvapit, zda bude ve hře i uvedení nového kanálu.

Markéta Plánková, foto: TV Prima

Markéta Plánková, foto: TV Prima

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,