Pátý kanál Novy se skutečně bude jmenovat Fanda

nova_spiralaTelevize Nova požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o změnu názvu z Kanálu 5 na konkrétní název „Fanda“. Napsala to agentura ČTK s odvoláním na dobře informovaný zdroj. Původní pracovní název se tedy odkládá a pátý program skupiny Nova Group bude spuštěn pod nedávno zaregistrovanou ochrannou známkou.

Skupina Nova nyní provozuje kromě hlavního kanálu ještě tři další doplňkové programy – Nova Cinema, Nova Sport a MTV Česká republika. Zatím není jasné, zda se bude kanál pro muže s názvem Fanda identifikovat přímo i značkou Novy, nebo zda půjde o samostatný název bez slova „Nova“.

Konkurenční TV Prima původně pro svůj mužský kanál využívala jednoduché označení Cool. Po protestech maďarské televizní skupiny provozující stejnojmennou Cool TV došlo k přeznačení tohoto programu na Prima Cool a součástí loga se stalo i logo samotné Prima TV otočené o 90 stupňů.

Nová stanice z portfolia skupiny Nova Group má být zaměřena na sport, dramatickou a dokumentární tvorbu převážně americké provenience. Divákům nabídne především akční, kriminální a sci-fi filmy. Ze sportů zejména fotbal, hokej a motorismus. Podobné zaměření má právě konkurenční Prima Cool, s níž Prima Group sklízí úspěchy, ale za cenu výrazných programových investic.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: