Pátý kanál Novy Fanda odstartuje v sobotu

fandaČeský televizní trh bude za několik dní bohatší o televizní kanál pro muže ze stáje Nova Group. Kanál Fanda odstartuje v sobotu 14. července v odpoledních hodinách. Kromě filmů a seriálů nabídne i sportovní přenosy nebo erotické zpravodajství. Stanici řídí Marek Kindernay, jež vede i sportovní kanál Nova sport.

Fanda je odpovědí Novy na úspěšný projekt Prima Cool, který se na českém trhu etabloval před třemi roky. Prima vsadila na atraktivní akvizice pro mužské publikum a v počátcích nabízela i atraktivní fotbalové přenosy z anglické Premier League. Kostrou programu ale byly a jsou především atraktivní seriály a sitcomy americké produkce. Fanda hodlá vsadit na podobnou notu, ale premiérové americké produkce bude v programu o poznání méně než na co jsou diváci zvyklí z Primy Cool. Na své si přijdou fanoušci seriálu 24 hodin, Kriminálky New York nebo South Parku. Z filmové nabídky poutá Nova na Klub rváčů, snímek Kajínek, Casino Royale, Krvavý diamant nebo Temný rytíř.

Benefitem oproti Primě ale bude přítomnost sportovních přenosů, z nichž část se přesune z placeného kanálu Nova sport. A bonusem pro diváky bude erotika v podobě nahých zpráv Red News a několika erotických seriálů. Další programové taháky avizuje vedení Novy na podzim, zatím ale bez bližší konkretizace.

Handicapem pro nový program bude absence v zemských digitálních sítích. Fanda bude tedy vysílat pouze na satelitu a v nabídkách kabelových operátorů. Tím sice dosáhne celoplošného pokrytí, ale zároveň přenechá část publika Primě, která dosahuje celoplošného pokrytí se svým kanálem Prima Cool pro muže.

fanda

Autor článku:

Komentáře (3)

  1. lacakh

    Hlavně, že na začátku se hovořilo o tom že Fanda má být konkurentem Prima Cool! Myslím si dokud nebude vysílat v síti DVB-T, tak se o nějaké konkurenci nedá moc hovořit. Myslím si že pro Novu jeto fiasko když se jí nepovedlo zajistit vysílání v DVB-T hned od prvního dne. Spousta lidí je zvědavá jak novej kanál vypadá a je ochotno strávit vích času než pak později když se třeba někdy objeví v síti DVB-T.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,