Otázky Václava Moravce poodhalily novou podobu

otazky_nove

Česká televize dokončuje práce na nové podobě nejsledovanější politické debaty v České republice. Otázky Václava Moravce budou vysílány z inovovaného studia. Kromě úprav klíčovací plochy, nové dekorace a rozmístění židlí se diváci mají těšit na zbrusu novou znělku, ta se natáčela koncem srpna na točitém schodišti v Nile House v Karlíně. Podívejte se na náhledy novinek, které Česká televize chystá.

Otázky projdou zásadní grafickou obměnou

Virtuální studio, z něhož Česká televize vysílá například týdeník Objektiv a právě Otázky Václava Moravce, prochází závěrečnými úpravami. Přes léto jej technický tým kompletně přeměnil, modrá klíčovací plocha byla přebarvena na zelenou, divák ovšem při sledování Objektivu žádný rozdíl nepozná. Ovšem Otázky Václava Moravce projdou kompletní změnou grafiky.

PSALI JSME: Politikům se nelíbí 168 hodin, Moravec a Reportéři. Je to správně nebo ne?

Nová znělka pořadu, nový stůl a rozmístění křesel nejsou jedinými změnami, při sledování Otázek Václava Moravce se diváci setkají s jinými přechody kamer či záběry. Na změnách se podílel samozřejmě též artdirector České televize pan Alan Záruba. Do nového studia se tým pořadu vrátí zhruba za necelé dva týdny, brzy by mělo být známo nové logo pořadu.

AKTUÁLNĚ: Petr Dvořák je novým generálním ředitelem České televize

Znělka pořadu byla natáčena v Nile House v Karlíně a to na točitém schodišti pod režijní taktovkou Uroše Trefalta a výtvarně se na nové podobě Otázek Václava Moravce podílel Jiří Karásek. Nasazení pořadu zůstává stejné, Česká televize jej uvádí od 12:00 na ČT1 a ČT24. Aktuálně vysílá z náhradních prostorů. Fotografie zveřejnila Česká televize na profilu diskuzního pořadu, který má na sociální síti Facebook. Autorem fotografií je Oscar Novák.

otazky_nove_001Moderátor Václav Moravec se chystá na další záběr. Zdroj: Česká televize. Oscar Novák

otazky_nove_002Virtuální studio České televize se zelenou klíčovou plochou. Zdroj: Česká televize. Oscar Novák

otazky_nove_003Pohled do nové režie virtuálního studia. Zdroj: Česká televize. Oscar Novák

Autor článku:

Komentáře (6)

 1. Maxx

  Klíčovací plochy a umělé grafické studio jsou už out. Prima přesunula Partii do newsroomu a hned to vypadá skvěle. Neradím ČT to samé, protože jejich newsroom nijak pohledný není, ale už by měli všechny své pořady přesunout do reálných studií.

 2. xsc

  A proč by se měli chovat všichni jako jedno stádo? Teď je v módě tohle, tak v tom budeme točit všechno. Virtuál ČT se už používá možná 15 let a stále je v něm co točit. Zatímco Prima kdysi nakoupila virtuál jednoúčelově pro zpravodajství a už při spuštění zjistila, že to byla mizerná investice – studio bylo zastaralé.

  1. Maxx

   No právě proto, že se používá už 15 let a je neuvěřitelně zastaralý. Televize MUSÍ sledovat zahraniční trendy a pokud už se virtuální studia nepoužívají, tak absolutně nechápu, proč by měla u nás setrvávat? Máte zvláštní názory.

  2. xsc

   A třeba klíčování je tu asi 50 let, je tedy ještě zastaralejší a přece se stále používá. Není důležitá technologie, ale výsledek. Na rozdíl od Primy, která ve studiu jinak nic netočí, se v tomhle virtuálu dělá pořadů dost. Asi by nebylo rozumné je všechny točit v jednom reálném prostředí ani kvůli tomu každý den stavět kulisy.

 3. Ivo Rottenberg

  Moc nákladné na bezmyšlenkové kecy politiků. Kdyby to o něčem bylo, mohli by sedět třeba na bedýnkách od zeleniny:-)))
  Nebo: Ani moc voňavek nepřemaže „vůní“ lejna, které jim často plyne u úst……

  1. xsc

   Naštěstí se virtuál v ČT používá i na spoustu jiných pořadů, než jen politiku :-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .