Osmnáct dní Vánoc s Českou televizí a k tomu dvě pohádkové premiéry

ceska-televize-vanoce-2013-651

Česká televize na tiskové konferenci na Kavčích horách odhalila novinky letošního vánočního programu. Slibuje více než sedmdesát pohádek či padesát hodin kultovních filmů. Vánoce budou i ve znamení dvojičky dětského a artového kanálu.

Letošní sváteční program završuje rok, který byl pro Českou televizi v mnoha ohledech výjimečný. Oslavili jsme šedesát let televizního vysílání a úspěšně jsme spustili dva nové kanály, které jsme dokázali rozšířit do většiny českých domácností. Nyní jsme navíc mohli díky tomu rozšířit nabídku klasických vánočních pořadů a zároveň přijít i s originálním programem pro ty, kteří od televizních Vánoce očekávají něco specifického,“ řekl generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Na tradici vánočních pohádek naváže Duch nad zlato

V roce 1993 odvysílala Česká televize novou pohádku Sedmero krkavců a založila tak tradici štědrovečerních pohádkových premiér. Tou letošní bude Duch nad zlato režiséra Zdeňka Zelenky napsaný na motivy Andersenova Křesadla, ve kterém se hlavní role ujal Viktor Preiss.

Povídkový cyklus Škoda lásky ukáže Karla Gotta

Dva dny před koncem roku Česká televize odvysílá také první díl povídkového cyklu Škoda lásky, ve kterém se objeví Karel Gott v roli zpěváka pronásledovaného svou oddanou fanynkou. Režie se ujal Jan Hřebejk a role přítele, který zpěvákovi pomůže, Karel Šíp.

Padesát hodin kultovních snímků na ČT2

Druhý program České televize letos nabídne na Vánoce více než padesát hodin kultovních snímků, jako jsou Půlnoční kovboj, Zkrocená hora či Když Harry potkal Sally.

Vánoční filmové premiéry

Kultovní snímky uvede ve večerních hodinách i ČT art. „Svátky na Artu budou ale také ve znamení výjimečných uměleckých počinů světových divadelních či hudebních souborů a skvělých dokumentů,“ říká ředitel programu Milan Fridrich. Pro nejmenší připravil festival nejlepší dětské tvorby zase kanál ČT :D, a to včetně českých i zahraničních animovaných filmů či speciálních bloků oblíbených večerníčků.

Zpracováno z tiskových materiálů České televize.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: