Olympijský hokej na Nově sport? Nepanikařte

novasport-icon.jpgKoncem minulého týdne se v médiích objevila zpráva, že televize Nova vyjednává o odkupu vysílacích práv na hokejový turnaj v ruském městě Soči v rámci zimní Olympiády 2014. Pokud by v jednáních uspěla, mohla by olympijský hokej umístit na svůj placený kanál Nova sport. Co by to znamenalo pro české diváky?

Pokud máte obavu, že byste museli za olympijský hokej platit, můžete se uklidnit. Nova sport je sice placený kanál, není to však jediná televize v širokém okolí, která by mohla vysílat Olympiádu. Pokud by ale získala balík na hokejový turnaj, jež je pro českého diváka tím nejcennějším v rámci zimních her, bylo by to pro ní významné plus. Z dlouhodobého hlediska by ale Nova sport nic nezískala.

Právě naopak – pokud by hokej zpřístupnila pouze platícím divákům, vysloužila by si za to oprávněnou kritiku. Nemluvě o tom, že televize v okolních zemích – především na Slovensku – by vysílaly tytéž zápasy bezplatně. A většina diváků využívajících satelitní nebo kabelovou televizi, by se k hokeji stejně dostala. Navzdory různým právním nebo technické překážky.

Celá debata ohledně umístění vysílacích práv k hokejovému turnaji na Olympiádě 2014 je prozatím v čitě teoretické rovině. Pokud by je Nova získala, je zřejmé, že by chtěla hokej využít ke zlepšení sledovanosti svého hlavního kanálu. Jinak by šla sama proti sobě. I proto se diváci nemusí obávat, že by hokej neviděli. Nova sport by na podobném turnaji dlouhodobě nic nezískala, naopak sama Nova by hodně tratila, pokud by tuto událost nenabídla divákům bezplatně, v rámci svého prvního programu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,