Odstartovalo Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let. Jak jej naladíte ve vysoké kvalitě?

Čeští fotbalisté odehráli svůj první zápas na domácím Mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Přenosy můžete sledovat živě na ČT sport. V zemském vysílání si můžete naladit obraz v HD kvalitě bez dalších poplatků.

fotbal-nohy-651

Česká televize vyrábí přenosy z letošního mistrovství pro celý svět

Evropský šampionát do 21 let probíhá od 17. do 30. června v Praze, Olomouci a Uherském Hradišti. Česká televize vyrábí a dodává signál z celé akce pro řadu dalších zemí. Vedle standardního rozlišení, které je k dispozici všem divákům, nabízejí kabeloví a satelitní operátoři i kvalitnější HD příjem kanálu ČT sport.

Jak ale pravidelně upozorňují zástupci společnosti Progress Digital, která provozuje zemský multiplex 7, i zde mohou diváci sledovat HD příjem tohoto kanálu a to dokonce bez kódování a na běžnou anténu. Pro sledování tohoto programu ale potřebujete DVB-T set top box, který umí přijímat HD signál. Většina televizních přijímačů na trhu podporujících HDTV už má patřičný tuner integrovaný.

Progress Digital zvyšuje povědomí o svém multiplexu i díky velkým sportovním akcím

Společnost Progress Digital, která je operátorem sítě rozšířeného veřejnoprávního multiplexu České televize provozuje po celé ČR celkem 25 vysílacích lokalit a pokrývá 85 procent obyvatel. Pro diváky se zájmem o HD příjem připravila krátký návod, který vám přinášíme.

Kromě programu ČT sport HD šíří společnost Progress Digital ve svém multiplexu i kanály ČT 1 a ČT 2 v HD rozlišení a programy ČT :D a ČT art ve standardním rozlišení. V nabídce má ještě Retro Music Television a KINOSVĚT TV.

Tři snadné kroky, jak naladit ČT sport v HDTV kvalitě

CT sport v HD rozliseni 1. Jako první krok na svém televizním přijímači spusťte automatické ladění. Zkontrolujte, zda v nabídce programů na vašem televizoru přibyla stanice ČT sport HD.

2. V případě, že se nové programy nenaladí, zkuste pootočit anténu ve směru vysílače. Pro určení přesné lokality vysílače můžete využít webové stránky provozovatele sítě www.mux7.cz, sekce „dokumenty“. Upozorňujeme, že dosměrování antény a současné zachování stávajících programů bude úspěšné v případě, že se nový vysílač nachází v obdobném směru jako vysílač stávající, ze kterého divák přijímá televizní signál.

3. Pokud dodatečná korekce antény nebude dostačující, bude nutné pořízení další antény se slučovačem signálu na stávající kabelový svod, která bude instalována směrem na nový vysílač. V případě, že není možné realizovat instalaci svépomocí, můžete kontaktovat infolinku provozovatele vysílání 595 694 669. Na uvedené lince můžete získat také kontakt na partnerskou servisní firmu v místě vašeho bydliště.

Martin Roztočil
Progress Digital, s.r.o.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .