Óčko už má licenci pro druhý kanál

ocko-2012-vizual-167Hudební televize Óčko, jež patří do portfolia mediální skupiny Mafra, dotahuje svůj záměr spustit na českém trhu druhý kanál. Dobrou zprávou pro diváky je, že i tento program obohatí nabídku zemského digitálního vysílání.

Nastává tak poměrně paradoxní situace, kdy se tato televizní stanice s oběma svými programy zaměřuje na DVB-T s tím, že pro druhý kanál to bude primární platforma. Televize Óčko je totiž jednou z prvních stanic, které získaly na českém trhu licenci pro celoplošné digitální terestrické vysílání. Stalo se tak ve vleklém licenčním řízení ještě v roku 2004, kdy Óčko získalo licenci společně s regionální televizí RTA, plnoformátovým Barrandovem, tehdy dětskou televizí Pohoda, zpravodajskou stanicí  Z1 a kulturně zaměřeným kanálem Febio TV.

Z nových stanic ale vysílá dodnes pouze televize Barrandov. Zpravodajská Z1 vydržela na trhu necelé tři roky, a vlastník televize Pohoda ji spustil po letech pouze jako doplňkový hudebně-informační kanál multiplexu 4, který taktéž vlastní. Další stanice ani nezačaly vysílat – regionálně zaměřená televize RTA svou licenci vrátila, Febio TV ji ani neuplatnilo a televize Óčko si svou kompenzační licenci pro DVB-T rovněž nevyzvedla.

ocko-2012-foto-1

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: