O2 ve čtvrtek představí rebranding kanálu O2 Sport. Čím nahradí Premier league?

Skupina O2 potvrdila očekávané plány týkající se rebrandingu svého vlajkového sportovního kanálu O2 Sport a ve čtvrtek ukáže jeho novou podobu. Zároveň zhodnotí první rok vysílání a možná upřesní případné další programové akvizice.

Interiér přenosového vozu O2, foto: O2 Czech Republic

Interiér přenosového vozu O2, foto: O2 Czech Republic

AKTUALIZACE – 15.7.: Tiskovou konferenci k rebrandingu a hodnocení předchozí konferenci jsme pokryli na webu RadioTV.cz v následujících textech:

 • O2 TV bilancuje předchozí sezonu, nové sportovní akvizice oznámí v srpnu
 • Vyšší technická kvalita, nové ovládání televize a hokejový kanál už v příštím roce
 • Vlastní sportovní kanály budou mít v názvu O2 TV

  Rebranding kanálu O2 Sport přichází přesně po roce vysílání a souvisí se spuštěním dalších dvou sportovních programů v nadcházejících měsících. Skupina totiž před novou fotbalovou sezonou spustí samostatný kanál O2 TV Fotbal a začátkem roku 2017 k tomu přidá i O2 TV Tenis. Z tohoto pohledu se očekává změna názvu hlavního sportovního kanálu O2 Sport na O2 TV Sport.

  Už nyní je jisté, že O2 nebude pokračovat ve vysílání anglické fotbalové Premier league. Tu si exkluzivně ponechá platforma DIGI TV, která vlastní vysílací práva jak pro Českou republiku, tak i pro Slovensko. V posledních týdnech prosákly informace, že DIGI TV hledá pro vysílání na Slovensku partnera. Tím by mohla být skupina Slovak Telekom, která práva k Premier league vlastnila v minulosti.

  Premier league z vysílání zmizí. O2 musí nahradit 5 zápasů týdně

  V rámci českého trhu se zatím podobná dohoda s některým tuzemským subjektem neočekává. Nejbližším partnerem DIGI TV pro vysílání Premier league byl v předchozí sezoně právě O2 Sport. Ředitel platformy O2 TV David Duroň předpokládal, že dělená práva k Premier league budou na českém trhu pokračovat i v dalších sezonách. Skupina O2 měla v tomto směru i předběžnou dohodu s DIGI TV. Vysílací práva ale nakonec získal provozovatel platformy DIGI TV pouze pro sebe, jelikož přeplatil ostatní hráče.

  DIGI TV následně získala i nižší anglickou fotbalovou soutěž Sky Bet Championship, díky čemuž si zajistila nejatraktivnější přenosy anglického fotbalu pro sebe. O2 TV bude muset chybějící přenosy nahradit, jelikož každý víkend vysílala minimálně 5 utkání Premier league.

  Dva přenosy české ligy týdně a všechny zápasy Ligy mistrů

  Částečně si pomůže dvěma exkluzivními přenosy z české nejvyšší soutěže a nadále má k dispozici celé portfolio přenosů fotbalové Ligy mistrů UEFA. Je ale jasné, že fotbalový kanál nelze postavit pouze na dvou soutěžích. Ve čtvrtek by tedy O2 TV mohla oznámit další konkrétní akvizice.

  Ilustrační foto Shutterstock.com

  Ilustrační foto Shutterstock.com

  Autor článku:

  Napsat komentář

  Pro přidání komentáře musíte .