O2 koupilo špičkový přenosový vůz, podívejte se dovnitř

Telekomunikační společnost O2 zakoupila nový přenosový vůz pro své potřeby i pro dodávky přenosů externím partnerům. Outside Broadcast Van patří k tomu nejlepšímu na českém trhu. Je připraven i na přenosy v Ultra HD rozlišení obrazu. Z licenčních důvodů bude O2 prozatím vyrábět přenosy „jen“ ve Full HD rozlišení.

Interiér přenosového vozu O2, foto: O2 Czech Republic

Interiér přenosového vozu O2, foto: O2 Czech Republic

Investice za 100 milionů korun, první přenos za hranicemi

Do nové přenosové techniky jsme investovali přes 100 milionů korun. Přenosy na špičkové úrovni budeme zajišťovat nejen pro vybrané zápasy, které poběží na O2 Sport, ale spolupracovat budeme i s dalšími partnery z Česka i ze zahraničí,“ říká David Petrov, který je v O2 zodpovědný za rozvoj obchodu v mediální oblasti.

Přenosový vůz Outside Broadcast van měří přes 16 metrů a pokud je plně naložen, může vážit až 36 tun. Rozdělen je na čtyři samostatné, klimatizované zóny se dvěma režijními pracovišti.
O víkendu absolvoval přenosový vůz svou první zahraniční štaci. Byl vyslán do Polska, kde vyrobil jeden z mnoha přenosů tamní nejvyšší fotbalové ligy. „Náš nový přenosový vůz má navíc vlastní UPS baterii. Díky tomu dokáže přenášet obraz i ve chvílích, kdy dojde na místě k výpadku proudu,“ dodává David Petrov.

O2 bude produkovat přenosy pod značkou Elastic Media Production

Režisérovi je pro přenosy k dispozici 14 kamer včetně několika čipových. Jako jediný přenosový vůz v Česku vlastní také dvě 6x super slow motion kamery. Celkový počet kamer je do budoucna možné rozšířit až na 22.

Kromě přenosového vozu vyráží do terénu také doprovodný vůz převážející techniku a kontribuční vůz, který zajišťuje samotný přenos obrazu do televizního studia. Pro potřeby komunikace v mezinárodním prostředí vytvořilo O2 vlastní značku Elastic Media Production, pod kterou bude tým svoje služby poskytovat.

Fotogalerie přenosového vozu O2

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .