Nový vizuál TV Joj se podobá Slovenské televizi

joj-vizual-2012-ukazkaNení to tak dávno, co jsme na tomto místě chválili nový vzhled programů Slovenské televize, tedy přesněji televizních služeb Rozhlasu a televize Slovenska. Nyní s revolučními změnami přichází i soukromá TV Joj. Její nový vizuál se přitom do značné míry podobá Slovenské televizi.

Slovenská televize zavedla nový vizuál v březnu letošního roku. Koncesionáře vyšel na 108 tisíc euro, tedy přibližně dva a půl milionu českých korun. Nejednalo se ale pouze o novou on-screen grafiku, nýbrž o kompletní vizuál veřejnoprávní instituce včetně rozhlasových služeb. Na nové grafice jsme tehdy pozitivně hodnotili její jednoduchost, čistotu a přehlednost. Ostatně, podívejte se na ukázku, kterou připravilo bratislavské grafické studio Milk.

Nyní s novou grafikou přichází soukromá TV Joj. Ta v této oblasti dlouhodobě nastavuje trendy, tudíž je pro ni někdy problém překonat sebe samu. Nyní se ale zdá, že TV Joj neinovovala dostatečně. Její nový vizuál se totiž do značné míry podobá STV. Ale možná je to právě tím, že Joj-ka jen doplňuje nejnovější trendy v oblasti televizní grafiky, podobně jako to nedávno udělala i rakouská ORF se svými programy ORF eins a ORF 2. I v tomto případě se podívejte na ukázku a posuďte sami.

Nový vizuál televize Joj provází i nový slogan. Televize se dosud identifikovala jako „Viditeľne iná“, nyní je „Viditeľne tvoja!

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Maxx

    A ještě víc to připomíná Primu. Ale je to současná trendová grafika, takže se nedivím, že teď Prima, RTVS a JOJ vypadají stejně. Na druhou stranu – každá z těchto televizí teď má skoro totožný vizuál a tudíž ji chybí její vlastní tvář.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: