Nový sportovní kanál od O2 potvrdil termín startu, studio postaví v O2 areně

Exkluzivní sportovní kanál platformy O2 TV pod názvem O2 sport definitivně potvrdil svůj start na 15. srpen 2015. Své studio vybuduje v pražské O2 areně, odkud například vysílá i česká verze Eurosportu.

o2-grafika-651

Kindernay: O2 arena je chrámem českého sportu, její volba byla logická

Poměrně dlouho jsme se rozhodovali, kam umístit vysílací studio. Volba nakonec logicky padla na chrám českého sportu, pražskou O2 arenu. Zázemí nejlepší sportovní stanice, kterou budujeme, chceme mít v tom nejreprezentativnějším prostředí, které se u nás nabízí. Zároveň jsme hledali i unikátní prostory, jež disponují potřebným technologickým zázemím, a to vše nám O2 arena zaručí,“ řekl manažer chystaného kanálu O2 sport Marek Kindernay.

Akvizice nových kanálů i sportovních práv pro platformu O2 TV řídí Anna Lenerová. Ta mimo jiné potvrdila nákup práv k přímým přenosům a záznamům bojových sportů. Kanál O2 sport tak přinese živé přenosy i záznamy z boxu, kickboxu a disciplíny Mixed Martial Arts – MMA. „Při nakupování nového obsahu klademe maximální důraz na atraktivitu pro našeho diváka. Právě bojové sporty teď zažívají svůj boom a jejich obliba rapidně roste,“ dodává v tiskové zprávě Lenerová.

Liga mistrů a tenisové přenosy přinesou divákům možnost volby

Největším tahákem kanálu O2 sport budou nepochybně přenosy fotbalové Ligy mistrů. Divák dostane možnost shlédnout několik utkání souběžně díky tomu, že vedle hlavního kanálu bude vysílat ještě několik subkanálů. Ty si divák může navolit přímo ze svého ovladače prostřednictvím funkce „mozaika“. O2 sport bude tuto možnost využívat zejména u futbalových a tenisových přenosů.

Tuto funkci znají především abonenti některých významných satelitních platforem ve světě. Předchůdce německé pay-tv Sky Deutschland, konkrétně značka Premiere, tuto funkci využívala u přenosů z fotbalové Bundesligy. Část přenosů tímto způsobem vysílá i britská nebo italská platforma Sky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,