Nový kanál připravuje i slovenská Markíza, získala novou licenci

Další nový televizní kanál by měli mít k dispozici i diváci u našich východních sousedů. Skupina Markíza získala licenci pro kanál Passion. Ten by mohl být určen ženám. Finální zaměření se však může ještě změnit, jelikož Markíza už jeden kanál pro ženy provozuje pod názvem TV DOMA.

markiza-651

Kromě názvu Passion si Markíza zaregistrovala i ochrannou známku GOLD. Jisté je pouze to, že nový kanál nebude zaměřen na humor a komedii. Tamní obdobu nováckého SMÍCHOVA totiž Markíza zavřela po pouhých devíti měsících kvůli nízké sledovanosti.

Nyní má Markíza v portfoliu tři kanály – kromě hlavního programu je to ženský kanál DOMA a mužský DajTo. Ten vysílá například i atraktivní fotbalové přenosy španělské La Ligy.

Slovenská komerční jednotka už několikrát plánovala i spuštění filmového a seriálového programu po vzoru Novy Cinema. Její nerozhodnosti posléze využila konkurenční skupina Joj, která letos spustila svůj filmový program JOJ Cinema. Ten je primárně určen pro český trh, působí však i na Slovensku. Do programu zařazuje i česko-slovenské televizní premiéry.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: