Nový kanál Prima KRIMI získal licenci, nabídne především filmy a seriály

Televizní skupina Prima získala licenci pro svůj osmý kanál značky Prima KRIMI. Podle licenčních podmínek nabídne dramatickou tvorbu zejména mimoevropské provenience. Avizuje i různé formáty s prvky reality show.

Ilustrační foto - fotobanka Shutterstock

Ilustrační foto – fotobanka Shutterstock

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila licenci pro terestrické a satelitní vysílání a také pro zvláštní přenosové systémy. Mezi žánry by měly převažovat zejména seriály a filmy. Do výčtu formátů reality show teoreticky spadají i dokumenty a další žánry.

Z výše uvedeného lze tedy očekávat, že Prima KRIMI se zaměří na krimi seriály a filmy, které nakoupí především na americkém trhu. Americké distribuční společnosti nabízí televizím po celém světě obrovské množství pořadů zaměřených na krimi od aktuální publicistiky po kvalitně zpracované dokumenty mapující společenské kauzy a zločin.

Podobnou produkci využívá několik kabelových a satelitních programů. Jen na českém trhu lze sledovat programy Investigation Discovery Xtra, Crime&Investigation nebo CBS Reality. V jiných zemích je k dispozici ještě truTV nebo A&E.

Ikonické pořady mapující kriminální kauzy má ve svém vysílání prakticky každá ze tří největších televizních společností v USA. Nejznámnější je pořad DATELINE na stanici NBC, který se vysílá několikrát týdně. Konkurenční televize CBS produkuje cyklus 48 Hours, jehož archivní díly jsou k vidění i v ČR na stanici CBS Reality.

Neukotvená Dvojka Českého rozhlasu ztrácí posluchače

Dvojka Českého rozhlasu se delší dobu potýká s odlivem posluchačů. Programová struktura i styl vysílání se navíc podobá regionálním stanicím. Pro stejnou skupinu posluchačů se tvoří velmi podobný program, ačkoli se charakterizují odlišně.

....

Televizní síť ABC vysílá obdobně zaměřený magazín 20/20. Kabelové stanice Investigation Discovery a truTV k tomu přidávjí ještě několik dalších podobných pořadů.

Pokud se Prima domluvila s některou z výše uvedených značek na nákupu obsahu, mohla by mít k dispozici poměrně zajímavou porci dokumentárních pořadů. Pokud se ovšem zaměří většinově na seriály a filmy – bez dokumentů – může to být i tak poměrně unikátní program, alespoň v českých podmínkách.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .